Velká kontrolní akce v ostravské MHD. Každý čtrnáctý cestující byl černý pasažér

Mimořádná týdenní kontrola v Ostravě nenechala nic náhodě. Asistenti přepravy Dopravního podniku Ostrava ve spolupráci se strážníky Městské policie Ostrava prošli v průběhu týdne 6. – 11. listopadu 901 spoji a zkontrolovali celkem přes 32 tisíc cestujících. Těm, kteří nedodržovali přepravní podmínky, nezbylo než vystoupit, jednalo se celkem o 2 291 pasažérů.

38 asistentů přepravy, 42 strážníků. 12 týmů prioritně zaměřilo na vytipované úseky s nejvyšším počtem vyloučených pasažérů za posledních šest měsíců. Šlo přednostně o sedm linek: 1, 2, 4, 7, 8, 12, 17. Nejvíce cestujících zkontrolovali na lince č. 8. Z počtu přes deset tisíc cestujících si muselo z vozů vystoupit celkem 635 lidí bez jízdenky.

„Výsledek vnímáme pozitivně. Na jaře, kdy se týdenní bezpečnostní akce konala naposledy, naše týmy vyloučily každého dvanáctého, nyní každého čtrnáctého. Těší nás, že cestující už jsou podle našich postřehů z terénu na asistenty zvyklí a panuje vůči nim důvěra a respekt. Týden se obešel bez incidentů. Právě bezpečí cestujících je pro nás prioritou,” uvádí Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO.

Nad rámec běžných kontrol proběhlo již osm mimořádných bezpečnostních akcí

“K pocitu bezpečí cestujících v prostředcích MHD přispíváme již dlouhodobě, a to nejen při těchto akcích. Věřím, že i díky naší účasti se akce obešla bez incidentů. Na zvyšování pocitu bezpečí v prostředcích MHD, jakož i v nastavené spolupráci s DPO budeme i nadále pokračovat,” uvedl zástupce ředitele pro výkon služby Městské policie Ostrava Petr Zukal.

„Nad rámec běžných kontrol proběhlo letos už osm mimořádných bezpečnostních akcí, včetně dvou týdenních. Cestující si dlouhodobě přítomnost asistentů pochvalují, takže podporujeme Dopravní podnik, aby v této strategii pokračoval. Další noční bezpečnostní akce je plánována v prosinci,” doplňuje Břetislav Riger, náměstek primátora pro dopravu.

DPO má v současnosti 90 zaměstnanců přepravní kontroly. Polovinu tvoří revizoři a druhou asistenti přepravy. Asistenti zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného. V DPO fungují sedmým rokem.

Autor: red Zdroj a foto: Město Ostrava

Související články

Přečtěte si  Organizátoři Colours of Ostrava zveřejnili jméno dalšího hvězdného interpreta. Do Ostravy dorazí rocková legenda Lenny Kravitz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*