Vítkovické změny v kádru pokračují: Výměnou s Kometou a Hradcem získají Hrušku a Rosandiče.

Jan Hruška míří do Vítkovic
Jan Hruška míří do Vítkovic

Hokejový útočník Jan Hruška opouští Brno a bude do konce příští sezony hostovat ve Vítkovicích. Opačným směrem putují útočník Šimon Stránský, jehož hostování skončí po odehrání aktuálního extraligového ročníku, a obránce Daniel Krenželok. Z Hradce Králové pak výměnou za Petra Šidlíka posílí vítkovické Mislav Rosandič.

Čtyřiatřicetiletý Hruška, jenž v brněnských barvách oslavil dvakrát titul extraligového šampiona, odehrál v této sezoně 36 zápasů a připsal si 23 bodů za 10 branek a 13 asistencí. “Pro nás je rozhodující, že je ochoten jít k nám do Vítkovic a bojovat za záchranu, což dokazuje i tím, že chce v našem kádru pokračovat i v následující sezoně,” uvedl šéf ostravského klubu Aleš Pavlík.

To jednoznačně svědčí i o tom, že věří, že náš boj v závěru této sezony bude úspěšný. Je ochoten makat, bojovat o záchranu vítkovického klubu, v neposlední řadě s ním přicházejí bohaté zkušenosti,” doplnil Pavlík.

Hruška bude připraven nastoupit v novém působišti již dnes, kdy Vítkovice nastoupí doma v dohrávce 29. kola proti vedoucímu Liberci.

V boji o záchranu vsadí Ridera na dříče

Dvaadvacetiletého Stránského, který v minulé sezoně oblékl dvakrát reprezentační dres a v 36 extraligových startech v tomto ročníku zaznamenal 15 bodů (9+6), se rozhodl uvolnit z více důvodů.

Uvědomujeme si, že se zbavujeme talentovaného odchovance, což je vždy velice citlivé. Jenže v současné době je naším jediným cílem záchrana extraligové soutěže a tomu podřizujeme naši veškerou aktivitu. Pro tento boj potřebujeme mít v kádru hráče, kteří jsou ochotní bojovat, makat, dřít, nebát se dostat ránu,” vysvětlil Pavlík.

Z pohledu jeho i trenérů v čele s hlavním koučem Mojmírem Trličíkem Stránský tyto požadavky nesplňuje. “Navíc už od podzimu nechce jednat o nové smlouvě a je veřejným tajemstvím, že má nějaký čas podepsanou smlouvu jinde. Proto jsme se rozhodli jej uvolnit,” uvedl Pavlík.

Místo něj jsme se rozhodli přivést hráče, který je ze své podstaty dříč a bojovník, je ochotný prát se za Vítkovice, přestože za ním není žádná ostravská minulost. V krizové situaci je potřeba změna přístupu. Hry na krásu bylo dost, teď je potřeba boj o záchranu, musí se dřít, makat, jet na krev,” zdůraznil Pavlík.

Stejně starý Krenželok má v této sezoně bilanci 32 startů, dva góly a pět nahrávek.

Rosandič do Vítkovic, Šidlík do Hradce

Další změnou v kádru vítkovických hokejistů je výměna obránců s Hradcem Králové. Ostravský dres opouští šestadvacetiletý jihlavský rodák Petr Šidlík. Naopak novou akvizicí modro-bílých se stal čtyřiadvacetiletý slovenský obránce Mislav Rosandič.

Rosandič má chorvatské kořeny, narodil se v Záhřebu, kde také začal s hokejem. Od dorosteneckého věku ovšem působil na Slovensku, má slovenské občanství a Slovensko také reprezentoval v mládežnických kategoriích. Na mistrovství světa do 20 let v roce 2015 dokonce získal bronzovou medaili. V Extralize nastoupil do dnešního dne pouze za Hradec Králové, na kontě má přesně 101 extraligových startů, ve kterých nasbíral 28 kanadských bodů za 8 gólů a 20 nahrávek. V aktuální sezoně odehrál v dresu Mountfieldu 36 zápasů, vstřelil 3 branky a na 5 nahrál.

Rosandič by měl být připraven nastoupit v novém působišti již v úterním zápase proti vedoucímu Liberci.

Autor: resp Zdroj: ČTK, HC Vítkovice Ridera Foto: HC Vítkovice Ridera

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*