Volejbalistky Olomouce úspěšné v nové éře. V premiéře bez dlouholetého kouče zdolaly Pražanky

Volejbalistky VK UP Olomouc

Volejbalistky Olomouce zahájily novou éru bez kouče Jiřího Teplého, který u týmu působil 29 let a na jaře s ním slavil mistrovský titul, vítězstvím nad pražským Olympem. Pod vedením bývalého reprezentačního nahrávače Petra Zapletala Hanačky po dvou vyrovnaných setech a dominanci ve třetím zdolaly Pražanky 3:0.

Dlouholetého kouče dostihlo zdraví, nový nezklamal

Extraligové šampionky v létě opustilo šest hráček a Teplý se přesunul do role poradce. “Byla to sezona snů, kdy jsme ve všech soutěžích excelovali. Myslel jsem si, že budeme pokračovat dál, že to ještě vylepšíme, ale dostihlo mě trochu zdraví,” uvedl pětašedesátiletý trenér, jenž do Olomouce vrátil na jaře titul po 23 letech.

Zapletalovi dnešní extraligová premiéra vyšla. Olomoucké hráčky v minulé sezoně vyřadily Olymp v semifinálové sérii a ani tentokrát s ním neklopýtly.

Moravské týmy ve vyrovnané soutěži zatím úspěšnější

Tři body získal také úřadující vicemistr Prostějov díky výhře 3:1 v Liberci, kterému nepomohlo ani 26 bodů hvězdy úvodního kola Evy Svobodové, nové posily z Přerova.

Ve Frýdku-Místku a Ostravě se odehrály pětisetové bitvy. Potvrdily se tak předpoklady, že soutěž bude hodně vyrovnaná. Volejbalistky Frýdku-Místku přehrály 3:2 Šternberk, Ostrava po velké bitvě podlehla brněnským Šelmám. Ty mají také nového kouče, jiného bývalého reprezentačního nahrávače Ondřeje Boulu. Zbývající zápas úvodního kola KP Brno – Přerov je na programu 10. října.

Ostrava2:3VK Brno
Frýdek-Místek3:2Šternberk
Liberec1:3Prostějov
Olomouc3:0Olymp Praha
Královo Pole(10. října)Přerov

Zdroj: ČTK, foto: Facebook VK UP Olomouc

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*