Z Brna vyjel první přímý vlak na vídeňské letiště. Zatím zkušebně, od jara snad pravidelně

Mimořádný spoj Brno – Vídeň Schwechat

Dnes ráno vyjel první přímý vlak z Brna na vídeňské letiště bez přestupu na hlavním nádraží ve Vídni. Objednalo si ho vedení Brna, aby demonstrovalo, že lze trasu zvládnout rychleji než autobus. Do budoucna chce pravidelný spoj.

Na hodinách bylo 9:30, když z brněnského hlavního nádraží odjel první první vlak na vídeňské letiště. Osádku tvořili zástupci moravské metropole a dalších institucí, kteří se setkali se svými rakouskými protějšky. Budou s nimi jednat o zavedení pravidelné linky.

Mimořádný spoj od Gepard Express si objednalo vedení Brna. Cílem bylo mimo jiné ukázat, že trasu lze vlakem urazit pod dvě hodiny, tedy rychleji a pohodlněji než autobusem.

Od jara snad pravidelně

Vedení města v posledních měsících o zavedení pravidelné přímé linky na mezinárodní letecký uzel intenzivně jedná. Vídeňské letiště je navíc blíž než to pražské. Iniciátor myšlenky, brněnský radní Petr Kratochvíl věří, že první pravidelné vlaky by mohly vyjet už letos na jaře.

“Stojí před námi spousta technických otázek, kapacita spojů na rakouské straně, nedostatek souprav. Stále postupujeme dopředu, byť pomalu,” uvedl Kratochvíl pro veřejnoprávní Český rozhlas s tím, že probíhají intenzivní jednání s ministerstvem dopravy, Českými drahami, rakouským dopravcem a dalšími aktéry. Vídeňské letiště už vyjádřilo zájem podporu.

Přes složitost jednání odhaduje, že by první dva páry vlaků mohly vyjet ideálně v dubnu. Jeden brzy ráno, druhý večer, aby vhodně navázaly na odlety a přílety letadel. Cílem Brna podle něj je, aby takových spojů jezdilo šest denně tam a zpět.

Autor: pjk, foto: město Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*