Za streetartovou malbou v centru Olomouce stojí duo z Berlína

Nová muralová malba vznikla v podloubí naproti kostelu sv. Mořice.

Další z „letních zdí“ Street Art Festivalu Olomouc získala novou podobu. Známému podloubí naproti kostelu sv. Mořice vtiskly novou podobu výtvarnice z Berlína, umělecké duo Die Geniesser.

Specifickou plochu na frekventovaném místě nabídli Street Art festivalu majitelé budovy po domluvě s městem. Dílo berlínského dua odkazující na pandemii vznikalo v podloubí celkem čtyři dny. „Obraz s anonymním davem vyjadřuje silný pocit úlevy, který po pandemii všichni máme. Jde o to dostat se z izolace a znovu se k sobě vrátit, obejmout, tančit a prostě si jen užívat život naplno,“ charakterizovaly svou malbu s názvem Reliéf jeho autorky.

„Najít umělce, který by se do prostoru hodil stylem i technikou malby, byla výzva. Tím spíš, že se jedná o památkově chráněnou zónu. Když se ale do výběrového řízení přihlásilo výtvarné duo Die Geniesser, věděli jsme, že je vybráno,“ uvedla organizátorka festivalu Romana Junkerová.

Festival nabízí prohlídky i panelovou diskuzi

V rámci festivalu jsou plánovány prohlídky olomouckého street artu i panelová diskuse v rámci olomouckého Trienale SEFO. „To se bude letos věnovat právě i tématu umění ve veřejném prostoru a vizuálním smogu. V úterý 10. srpna proběhne projekce filmu Gold along the banks a následující den i panelová diskuse s názvem SEFO: Umění ve veřejném prostoru, lekce street art,“ popisuje za organizátory Romana Junkerová.

V rámci festivalu získala koncem června nový nátěr v podobě street artové malby také budova Telegraphu. Street Art Festival vyvrcholí v Olomouci koncem září murálovymi malbami v centru města i u Galerie Šantovka.

Zdroj a foto: město Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*