Začala další fáze stavby obchvatu Bludova, přinese úlevu od kamionů

Práce na bludovském obchvatu

Silničáři v pondělí 8. května zahájili výstavbu silnice I/11 mezi obcemi Postřelmov a Chromeč na severu Moravy. Jde o čtyřkilometrovou přeložku tvořící jihozápadní obchvat Bludova, kterému nová stavba přinese úlevu od nákladní dopravy, uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

„Nová přeložka silnice I/11 bude vedena mimo zastavěné území a její realizace výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Akce úzce souvisí s výstavbou jihovýchodního obchvatu Bludova na silnici I/44, který jsme zahájili v loňském roce,” uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Stavby se podle něj vzájemně doplňují a tvoří spolu jeden funkční celek. Řidičům mají být k dispozici v roce 2024.

Zhotovitelem další fáze obchvatu Bludova je Strabag. Celková cena dosahuje podle smlouvy 318 milionů korun.

Silnice I/11 je páteřní komunikací mezi východními Čechami a severní částí Moravy. Jedná se o vůbec nejdelší silnici I. třídy na území České republiky. Dopravně propojuje Hradec Králové, Šumperk, Opavu, Ostravu, Havířov, Třinec a Mosty u Jablunkova, kde navazuje na slovenskou silniční síť.

Zdroj a foto: ŘSD

Doporučujeme


1 Comment

  1. Ok. Úleva pro Bludov. A co bude s úlevou pro motoristy na D52 směr Vídeň? Pořád nic? V Čechách na D3 se staví o sto šest, po bojovnících pana Patrika ani vidu ani slechu…kdo je asi platí?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*