Zavadil chce vrátit Zbrojovku do ligy. Udělám vše, co bude v mých silách, slibuje

Pavel Zavadil se vrací na místo činu. Třiačtyřicetiletý záložník zase nazul své kopačky a posílil brněnskou Zbrojovku. V té bude předávat zkušenosti mladším spoluhráčům, zároveň by měl ale být i ústřední postavou na hřišti.

Pavel Zavadil ještě loni na podzim nosil dres ligové Opavy. V zimě přesedlal na post sportovního ředitele, po několika měsících ho ale vedení klubu odvolalo. Zavadil se od té doby připravoval na návrat na hřiště a před pár dny si plácl s druholigovou Zbrojovkou. „Vím, v jaké roli přicházím a teď se chci co nejlépe připravit. Mám na to pět týdnů. Bude to těžké, ale budu dělat postupné kroky k tomu, abych byl v co nejlepší formě,“ uvedl zkušený záložník v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz.

Co vás do Zbrojovky přivedlo?

Po konci v Opavě mě to táhlo zpátky na hřiště. Chtěl jsem se vrátit zase jako hráč. Měl jsem nějaké nabídky, ale pak se ozvalo Brno a během dvou dnů jsme se domluvili. Vracím se do známého prostředí, kde jsem byl pět let a kde jsem zažil asi nejlepší fotbal, co jsem kdy hrál. Dařilo se mi, znám prostředí i lidi okolo, zkrátka mi to dávalo smysl.

Sice jste se udržoval v kondici, návrat ale bude složitý. Nebojíte se toho? 

Určitě to bude náročné. Ale já jsem se skoro měsíc připravoval individuálně a nějaký základ mám. Moc dobře mi sice neudělala vakcína, po které jsem tři dny jen ležel, od úterý jsem ale v Brně. 

Máte předávat zkušenosti mladým. Víte, co všechno se od vás bude chtít? 

Brno má hodně mladíků a moje role bude taková, abych jim pomohl a ukázal cestu, jakou mají jít. Nemám s tím žádný problém, baví mě to a něco podobného jsem zastával už v Opavě. I tam byla spousta mladých, kteří se dostali do áčka, a já jsem jim ukázal směr, jakým se fotbal vyvíjí. Samozřejmě ale chci být připraven, abych pomohl na hřišti. Aby Zbrojovka byla úspěšná a aby se co nejdřív dostala zpátky do ligy. Na tom budu pracovat. 

Taky vás čekají druholigové bitvy s Opavou. Už jste o tom přemýšlel? 

Bude to prestižní. V Opavě jsem dlouho působil, ale neupínám se k tomu. Opava taky bude mít silný tým, zůstali jim tam dobří hráči a uvidíme, jak se s tím popasují. Já se však soustředím na Brno, všechny mé síly upínám na Zbrojovku. 

Nepřemlouvali vás v Opavě, abyste hrál zase za ně? 

Přečtěte si  Ráno do práce, pak na trénink. Ale před baráží mám volno, hlásí vyškovský Vintr

O nabídce se mluvilo, ale musel jsem to odmítnout. Dělal jsem nějakou práci s Radkem Kováčem a teď bych to nemohl přijmout. 

Je pravda, že vás lákal i Prostějov s Frýdkem-Místkem? 

Ano, je to tak. Vedli jsme korektní jednání, ale nakonec jsem se rozhodl, že půjdu do Zbrojovky. Těším se na to. 

Zbrojovku už opustili Fila, Růsek nebo Pachlopník. Budou Brnu hodně chybět? 

Určitě ano, jsou talentovaní a jsou skvělí. Ale rozumím tomu, že odešli. Když dostanete takovou nabídku, tak to ve fotbale prostě je. Teď je na nás, abychom se s tím popasovali a aby šli další talentovaní hráči v jejich šlépějích. To je cesta dnešního fotbalu. Těším se na to, chci Brnu pomoct a udělám vše, co bude v mých silách. 

Teď se vracíte na hřiště, ale dokážete si představit, že byste v Brně působil i poté, co svou kariéru uzavřete definitivně? 

Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Teď mám smlouvu jako hráč a to je mou prioritou. Co bude potom, to se uvidí. Vyzkoušel jsem si pozici i na druhé straně a moc mě to bavilo. Líbila se mi práce s mladými a dovedu si to představit i do budoucna. 

Pavel Zavadil (30. 4. 1978) již ve Zbrojovce Brno působil v letech 2012 až 2017, kdy za ni odehrál 118 zápasů ve kterých vstřelil 17 branek a na 18 přihrál. V létě 2017 zamířil do Opavy, které pomohl k návratu do první ligy. 

Autor: resp Foto: fczbrno.cz

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*