Zbrojovku Brno povede v boji o návrat do nejvyšší soutěže Luděk Klusáček

Zbrojovka Brno po tragickém závěru sezóny a sestupu do druhé ligy ukončila spolupráci s trenérem Haškem. Spekulovalo se o možném nástupci, kterým měl být bývalý hráč Boby Brno Zdeněk Svoboda, ten však Zbrojovku na cestě zpět do nejvyšší soutěže nepovede. Klub dnes oznámil, že se dohodl na podmínkách smlouvy s Luďkem Klusáčkem, který dnes na brněnském stadionu podepsal smlouvu.

Nabídka mne okamžitě oslovila, protože Zbrojovku vnímám jako tradiční klub. Jsem rád, že jsme se dohodli, a budu se ze všech sil snažit, aby se klub vrátil do první ligy,“ řekl Klusáček po podpisu kontraktu, který zní na rok s dvouletou opcí.

Ve zbývajícím čase do zahájení letní přípravy (19. června) by mělo také dojít k definitivnímu doladění realizačního týmu a získání vytipovaných hráčů k doplnění kádru.

Kostra letní přípravy je zhruba načrtnutá, Zbrojovka během ní odehraje i pět přípravných zápasů. Prvním soupeřem bude slovenský vicemistr Dunajská Streda, dále Púchov a Banská Bystrica. Dále se Brňané utkají s polskou Termalikou a v generálce změří síly s Prostějovem.

Luděk Klusáček začínal s velkým fotbalem v pražské Slavii. Hrál také za Duklu, Hradec Králové, Benešov či Bohemku, nejvýraznější stopu ale řízný obránce zanechal v Liberci. Celkem odehrál 225 zápasů v nejvyšší soutěži. Jako trenér působil Klusáček v pražských Bohemians, a to hned dvakrát. Trénoval také Jihlavu a krátce okusil také exotické angažmá v Kataru. Celkem má na kontě 112 odtrénovaných duelů v nejvyšší soutěži.

Autor: red Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*