Žirafí přírůstek v Zoo Olomouc se má čile k světu

Zoo Olomouc žirafa Safira
Malá žirafí samička Safira s matkou Samanthou

Zkušená žirafí matka Samantha i přes svůj vysoký věk odkráčela na konci dubna přivést na svět své další mládě. Malá samička Sarifa se narodila v pořádku, je zdravá a má se k světu.

Malá Sarifa rozšířila věhlasné žirafí stádo

26. dubna si žirafí matka Samantha ve svých 16 letech, což je u žiraf poměrně vysoký věk, odkráčela přivést na svět své další mládě. To, že si žirafy k porodu nelehají, je známo a dáno přírodou už po staletí. Proto ošetřovatelé pod matku pořádně “nastelou”, aby žirafí novorozenec padal do měkkého.

„Porod byl úspěšný, maminka i miminko jsou v pořádku. Mládě se narodilo s výškou 170 cm a je pohlaví samičího, dostalo jméno Sarifa. Včera se novorozeně podívalo už i poprvé ven,” uvedli před časem s radostným úsměvem pracovníci olomoucké zoologické zahrady Pavel Vidlář a Libuše Veselá.

Malá Sarifa je zdravá a má se čile k světu. Ostatně posoudit to můžete sami na přiložených fotografiích.

Olomoucká zoo se chovem žiraf proslavila. Chová je od roku 1976. Světovou známost Zoo získala roce 1999, kdy žirafí matka Veronika porodila dvojčata, která přežila, což se podařilo pouze čtyřikrát na světě. „Naše dvojčata měla tehdy opravdu parádně vytahané uši, protože vzorná maminka věděla, že je nezbytně nutné mláďata nakrmit, aby dobře prosperovala, takže neustále je za uši zdvihala k sobě, k mléku,“ zavzpomínala pro server Novinky.cz mluvčí zoo Iveta Gronská a dodala, že Veronika na svět přivedla celkem deset mláďat a svým věkem 24 let patřila k nejstarším žirafám v České republice.

“Olomoucké stádo” žiraf Rotschildových podle údajů Zoo Olomouc tvoří aktuálně devět samic a jeden samec. Zoologické zahradě se dosud podařilo úspěšně odchovat celkem 61 žirafích mláďat.

Zdroj a foto: Zoo Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*