Zoo Brno plánuje dovézt nové medvědy. Medvědicím chybějí samci

Medvěd lední Cora Zoo Brno
Medvědice Cora se svými mláďaty Nanukem a Kometou

Brněnská zoo by letos chtěla přivézt nové medvědy, společnost by dělali samicím, které přišly o své partnery. Dorazit by měli také lachtani medvědí. Informaci uvedl mluvčí Zoo Brno Michal Vaňáč.

Medvědí samci budou dělat společnost osamoceným medvědicím

“Letos plánujeme doplnit skupiny u medvědů ledních i kamčatských. Je to složitý proces, takže lze jen obtížně odhadnout, kdy to bude,” uvedl Vaňáč. Zoo nyní chová po jedné medvědici v každém druhu. U ledních medvědů zůstala osamocená medvědice Cora poté, kdy v roce 2018 uhynul samec Umca. Zoo má možnost nového samce získat, podmínkou je ale úprava výběhu. Zařízení proto mimo jiné zvětší bazén ve výběhu.

U medvědů kamčatských zůstala sama medvědice Kamčatka. Jejího partnera Jelizara musela zoo kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu loni utratit.

Samice naopak schází lachtanovi

“Letos očekáváme také příjezd dalších lachtanů medvědích, to by mělo být, pokud vše půjde dobře, v první polovině roku,” uvedl Vaňáč. V Brně už několik let chovají jednoho samce, zoo má tudíž zájem o samici. Podle mluvčího je ale problém s dostupností, lachtany medvědí mohou získat buď z jedné zoo v Rusku či v Německu. Pravděpodobnější je druhá varianta, z Německa by ale mohli přijít jen samci.

Zoo Brno se chce rozšířit, hlásí rekordní návštěvnost

“Určitě také plánujeme rozšířit kolekci australských plazů o další nevšední druhy,” uvedl mluvčí. O jaké konkrétní druhy půjde, se však ještě neví. Do Brna by ale mohl dorazit například některý menší druh varana.

Zoo Brno za loňský rok navštívilo přes 331.000 lidí, meziročně zhruba o 1000 více. Je to nejvíce od roku 1997, kdy zařízení začalo vést přesnou evidenci prodaných vstupenek.

Zdroj: ČTK, foto: Zoo Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*