100 tisíc pro nové řidiče. Dopravní podnik města Brna nabízí zájemcům o práci lákavé motivační příspěvky

Dopravní podnik města Brna aktivně hledá nové řidiče a nabízí jim lákavé motivační příspěvky. V současnosti tato společnost zaměstnává 1400 šoférů, ale plánuje rozšířit jejich tým o dalších 50 řidičů. Každý nový řidič, který se po prvním říjnu zapojí do kurzu řízení autobusu, tramvaje nebo trolejbusu, získá od dopravního podniku bonus ve výši 100 tisíc korun. A to není vše – dopravní podnik také nabízí náborový příspěvek pro zkušené autobusové řidiče, který činí dokonce 150 tisíc korun.

„S nedostatkem řidičů se dlouhodobě potýkají všichni dopravci a dopravní podniky. Osobně ale věřím, že máme co nabídnout. Za poslední dva roky jsme našim zaměstnancům navýšili mzdy o 18 procent a ke stávajícím benefitům přidali zdarma psychologickou péči, fyzioterapii nebo masáže. Snažíme se, aby naši lidé neměli důvod odcházet jinam a naopak, abychom byli atraktivním zaměstnavatelem pro nové. Naši náborovou kampaň proto nyní podpoříme i příspěvkem 100 tisíc korun pro všechny zájemce, kteří od října nastoupí do řidičských kurzů na autobus, trolejbus i tramvaj,“ řekl Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna s tím, že nadále platí i náborový příspěvek pro „hotové“ řidiče autobusu s řidičským oprávněním skupiny D a průkazem profesní způsobilosti, kteří od dopravce mohou získat 150 tisíc korun.

Příspěvek 100 tisíc korun Dopravní podnik města Brna novým řidičům vyplatí ve dvou splátkách. „Šedesát tisíc korun dostanou po skončení kurzu nebo zkušební doby a čtyřicet tisíc po odpracovaném roce. Podmínkou je zůstat u podniku minimálně čtyři roky a během nich odpracovat šest tisíc hodin,“ vysvětlil Havránek.

Kurzy pro nové řidiče autobusů, trolejbusů i tramvají, otevře dopravce po Novém roce. „Náborový proces trvá jeden až dva měsíce, proto doporučujeme, aby se zájemci na naše osobní oddělení hlásili co nejdříve. Ještě před začátkem kurzu musí absolvovat dopravně-psychologické vyšetření a lékařské prohlídky,“ uvedla Vlasta Jánská, vedoucí personálního odboru DPMB. V závislosti na trakci kurzy trvají 2-4,5 měsíce, už během nich ale pobírají jejich účastníci mzdu.

Odměněni budou také stávající zaměstnanci, kteří doporučí nového řidiče

„Do kurzů nejčastěji přicházejí lidé, kteří hledají stabilitu nebo životní změnu. Typicky to bývají číšníci, skladníci, prodavačky, lidé z technických oborů, výroby nebo administrativy. Výjimkou nejsou ani zájemci s vyšším vzděláním, kteří chtějí odcházet z práce s čistou hlavou,“ dodává Jánská.

Nábor nových zaměstnanců dopravní podnik podpoří i zevnitř firmy. Finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun získají i stávající pracovníci, kteří doporučí nového kolegu – zatím řidiče, ale v budoucnu i jiné profese.

DPMB zaměstnává 1400 řidičů. Průměrná nástupní mzda včetně přesčasů je téměř 40 tisíc korun, průměrná mzda všech řidičů je 43 tisíc korun. Zájemci o nástup do kurzu se mohou hlásit na osobním oddělení nebo emailem na kariera@dpmb.cz.

Dopravní podnik města Brna novým příspěvkem navazuje na nedávno spuštěnou náborovou kampaň, která jednoduchými hesly s nadsázkou vyzdvihuje přednosti řidičské profese.

Autor: red Zdroj a foto: Dopravní podnik města Brna, Facebook DPMB

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*