Dramatické poslední kolo MSFL: V soutěži vítězí SK Líšeň

SK Líšeň, ilustrační snímek
SK Líšeň, ilustrační snímek

Strhující závěr s dramatickou zápletkou nabídlo fanouškům závěrečné kolo Moravskoslezské fotbalové ligy. V předposledním kole se na špici vyhoupl Frýdek-Místek a druhá Líšeň, suverénní vítěz podzimní části, se dostala do velmi nevýhodné situace. Zatímco Frýdku Místku v závěrečném kole stačila výhra na hřišti už zachráněného jedenáctého Hlučína, Líšeň musela poslední kolo vyhrát na půdě zachraňujícího se Hodonína a doufat, že Valcíři v Hlučíně nevyhrají.

Gól Rolinka z 81. minuty poslal Líšeň na první pozici v soutěži

Těžký úkol, který měli před sebou v posledním kole hráči SK Líšeň se stal ještě nedosažitelnějším, když hned v 15. minutě hodonínský Žák poslal domácí do do vedení. Hodonín vedl v boji o holou záchranu. Líšeňští odcházeli do kabin za tropického počasí se svěšenou hlavou.

Druhá půle vypadal ve vedru jinak. Vyrovnávací branka Smejkala, kdy bombou pod břevno překonal z 25 m druhého hodonínského gólmana Novotného, který nastoupil mezi tři tyče za distancovaného Petráše, prakticky nic neměnila na postupové pozici. Zato Hodonín si uvědomil, že nyní musí udržet výsledek, který by stačil na záchranu. Hrál se útočný fotbal a brněnský celek se dostával pod tlak. Žádný líšeňský soupeř v této sezóně si nevypracoval tolik šancí, co Hodonín. Ale Líšeň ukázala, že má silný tým. V 81. min. dala vítězný gól, když Machálek unikl po pravé straně kolem dvou zadáků a míč poslal na zadní tyč, kam dobíhal dorostenec Rolinek – 1:2. Branka dala pokyn Frýdku ve Hlučíně, kde nerozhodný stav už nestačil k postupu.

Ještě tři minuty po konečném hvizdu sudího Slabého čekali hráči na výsledek z Hlučína, který byl pro ně příznivý. Pak teprve nastal jásot za pomezní čarou a poté velké skandování v kabině. Brněnská čtvrt Líšeň je po Zbrojovce (včetně Židenic), Rudé hvězdě, Králově Poli a Bystrci dalším, kdo se dostal do druhé nejvyšší fotbalové soutěže v republice.

„Hráčům jsem se snažil říct, že pokud je šance třeba jen teoretická, musí o ní zabojovat. Vstoupili jsme do utkání aktivně, ale bez gólového efektu. V poločase jsme si něco k utkání řekli a podařilo se nám obrátit skóre, i když je nutno přiznat, že soupeř si vybojoval nejméně tři gólovky. Vítek nás v závěru zachránil. Bylo to velmi těžké utkání. Pokud bychom nepostoupili, byl jsem připravený od mužstva odejít. Ale teď je situace jiná. Dokázali jsme v historii klubu něčeho výjimečného.“ sdělil po utkání šťastný trenér Líšně Miloslav Machálek.

Parádní jízda Valcířů se zastavila až v posledním kole

Valcíři v jarní sezoně měli skvělé výsledky, dvanáctkrát vyhráli a pouze dvakrát remizovali. Zaváhání přišlo až v posledním kole a to je stálo vítězství v soutěži. “Předně musím hráčům Líšně pogratulovat, že dokázali své podzimní postavení v tabulce obhájit. My jsme měli po dlouhých šestadvaceti letech šanci třetí ligu vyhrát, bohužel se tak nestalo. Před jarem jsme měli na lídra tabulky ztrátu propastných šestnáct bodů a našim cílem bylo probojovat se alespoň do první trojky. Byl to takový sen, ale nám se přeci jen povedl. Samozřejmě, že teď bezprostředně po utkání panuje u náš všech obrovské zklamání, ale pořád je to jen fotbal,” komentoval výsledek po utkání sportovní ředitel MFK Frýdek Místek Daniel Černaj.

Konečná tabulka MSFL
Konečná tabulka MSFL

Autor: red Zdroj: SK Líšeň, MFK Frýdek-Místek Foto: SK Líšeň

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*