1200 let Moravanů oslavuje i sběratelský tolar, luxusní vánoční dar

Stříbrný tolar vyražený k výročí 1200 let od první zmínky o Moravanech

Rok významného moravského jubilea se chýlí ke konci. Jako trvalou připomínku mohou zájemci zakoupit stříbrný tolar, který slouží jako sběratelská mince s rostoucí hodnotou. Okolnosti vzniku vysvětluje Jiří Máca, majitel e-shopu Moravský patriot, který má minci v nabídce.

Stříbrný tolar k výročí 1200 let od první zmínky o Moravanech se inspiruje skutečnou měnou Moravy ze 17. století. Nabízí ji e-shop Moravský patriot.

“Pro česká média je letošní výročí nezajímavé. Státní instituce o něm mlčí. Vláda sestavená převážně z Moravy jej vůbec nepřipomněla. Naopak pro nás Moravany se jedná o velice významnou událost. Pojďme si naše jubileum připomenout trvalou vzpomínkou,” říká Jiří Máca, majitel e-shopu Moravský patriot.

lícová strana moravského tolaru

K letošnímu výročí nechal vyhotovit limitovanou edici třiceti kusů mincí. Pro velký zájem nechal vyrobit ještě druhou emisi dalších třiceti mincí. Zásoby se ale s blížícími se Vánocemi krátí.

“Tuto trvalou připomínku slavného výročí dodáváme s certifikátem pravosti a puncem. Je to luxusní vánoční dar nebo dar s rostoucí cenou k výjimečné události jako je svatba, křtiny nebo výročí,” doplňuje Jiří Máca.

Autor: pjk, zdroj a foto: Moravský patriot


Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*