22. ročník přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis v Brně letos vyhráli Norové

Ignis Brunensis - mezinárodní přehlídka ohňostrojů
Ignis Brunensis - mezinárodní přehlídka ohňostrojů konaná v Brně

Norská společnost North Star Fireworks získala letošní hlavní cenu soutěžní přehlídky ohňostrojů na Brněnské přehradě Ignis Brunensis. Výsledky 22. ročníku vyhlásili pořadatelé dnes v Rytířském sále brněnské Nové radnice. Norové získali také cenu České televize za nejlepší scénografické řešení ohňostrojného představení a zvláštní cenu producenta pod garancí primátorky Markéty Vaňkové za nejlepší design povinné částí ohňostroje. Tou byla dvouminutová pasáž taneční skladby The Charleston.

Norové v soutěži porazili tým z Portugalska a Filipín. Portugalci získali cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudební doprovod.

Letošní rok byl velmi vyrovnaný, výsledky hlasování sedmnáctičlenné poroty byly velmi těsné. Bereme ohňostroj jako uměleckou disciplínu,” uvedl předseda poroty a brněnský fotograf Rostislav Košťál.

Podle ředitele pořádající agentury Snip Jiřího Morávka Norové zabodovali hlavně dokonalým propojením hudby a efektů. “Každý tým letos zastupoval jinou školu. U Norů to byl obrovský design, plnost na obloze po celou dobu show. Na rozdíl od jižanů nedělají v ohňostroji pauzy na doznění emocí,” uvedl Morávek.

Norové vedle ocenění získali i nominaci do soutěže ve 25. ročníku přehlídky, který se uskuteční v roce 2022. “Pobyt v Brně byl úžasný zážitek, měli jsme tady výbornou podporu. Rádi se do Brna vrátíme,” řekl na předávání cen vedoucí norského týmu Andreas Helle.

Zbývá ještě udělit cenu pro vítěze divácké ankety. V ní mohou diváci vybírat nejen ze tří soutěžních ohňostrojů, ale ze všech šesti představení letošní přehlídky. Hlasování začne po skončení epilogu Ignis Brunensis v sobotu ve 23:00 a skončí příští čtvrtek o půlnoci. Lidé mohou hlasovat na adrese www.ignisbrunensis.cz

Festival zakončí finální nesoutěžní ohňostroj nad hradem Špilberk, který se uskuteční 15. 6. 2019 od 22:30.

Autor: red, ČTK Foto: freepik.com

Související články

Přečtěte si  Kofola kupuje tradiční moravské pivní značky Holba, Litovel a Zubr

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*