Absolutně nepřijatelné! Hlasy z Moravy volají po odstoupení Prymuly

Ministr zdravotnictví Roman Prymula

Ministr zdravotnictví Roman Prymula ve středu večer navštívil podnik uprostřed Prahy, který měl být dávno zavřený. Neměl na sobě ani roušku. Šokující zprávu včetně usvědčujících fotografií přinesl deník Blesk. Prymula svůj čin, kterým porušil jím osobně vyhlášená vládní nařízení, nepopřel. Okamžitě se ozvaly hlasy volající po jeho rezignaci.

Luxusní restaurace Rio’s na pražském Vyšehradě se stala místem schůzky několika osob spojených s nejvyššími party tuzemské politiky. Na místě byl ministr zdravotnictví Roman Prymula, stejně jako 1. místopředseda vládního hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Z moravských politiků se jako jeden z prvních ozval předseda KDU-ČSL Marián Jurečka. “Tohle je absolutně nepřijatelné chování. Papalášství nejvyššího kalibru. Sám pan ministr musí bezpodmínečně odstoupit z funkce,” hřímal na svém facebookovém profilu Jurečka.

“Sleduji jak majitelé kaváren, restaurací a jiní drobní živnostníci bojují o existenci. A vidím ministra, jak bez roušky, kterou nám všem nařídil, jde do restaurace, kterou si nechal otevřít pro sebe. Vládu, která se lidem směje do ksichtu, je potřeba kopnout do pr..le,” vyjádřil se explicitně pravděpodobný budoucí náměstek Jihomoravského kraje Jiří Nantl.

“Kdo káže vodu, pije víno. Ať odstoupí,” uvedlo Moravské zemské hnutí v reakci na zprávu o skandálním činu ministra Prymuly.

Premiér Babiš vyzval Prymulu a Faltýnka k rezignaci

Situace je neúnosná i podle předsedy vlády Andreje Babiše. Nedlouho po zveřejnění kauzy vyzval ministra Prymulu a místopředsedu Faltýnka k rezignaci. “požádal jsem ministra Prymulu o rezignaci. Pokud tak neučiní, odvolám ho,” sdělil směrem k ministru zdravotnictví Babiš.

Roman Prymula se přitom moc dlouho k ministerském křesle neohřál. Do funkce byl jmenován před měsícem, 21. září. Nahradil Adama Vojtěcha, který byl kritizován za nezvládnutí příchodu druhé vlny koronavirové nákazy.

Autor: pjk, foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Související články

Přečtěte si  Dlouholetá práce ochranářů a dobrovolníků se vyplácí: po letech pálavského borytobraní už není skoro co vytrhávat

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*