Alexandre Mallet přichází z Komety do Vítkovic

Alexandre Mallet

Vítkovice mají do svého útoku pro novou sezonu další zahraniční akvizici. Z kádru Komety Brno se do Ostravy přesouvá Kanaďan Alexandre Mallet. Urostlý sedmadvacetiletý forvard zatím vynikal především svou fyzickou hrou a houževnatostí, stejně jako bojovností.

Po dořešení administrativních záležitostí přivítají Ostravané svou novou akvizici už během úterý a vše směřuje k tomu, aby byl Kanaďan připraven nastoupit už k přípravnému utkání ve Znojmě tento čtvrtek.

Alexandre Mallet poprvé okusil nejvyšší soutěž v ČR v dresu Pardubic. Za Dynamo ale odehrál jen část své premiérové sezony a poté se přesunul do Komety Brno, v jejímž dresu dvakrát zvedl nad hlavu Masarykův pohár pro vítěze Extraligy. Ačkoli NHL neokusil, v roce 2012 na Draftu projevil o jeho služby zájem Vancouver Canucks.

Generální manažer a hlavní trenér HC VÍTKOVICE RIDERA Jakub Petr poodhalil, proč padla volba právě na Alexandra Malleta

Vaše útočné řady rozšířil Alexandre Mallet, proč padla volba právě na něj?

Já jsem už dříve avizoval, že kádr ještě není uzavřený a je pravdou, že de facto kádr není uzavřený nikdy. Našimi prioritami v rámci přestupů, už v období, kdy začala příprava, byly dány tak, jak jsme si je společně s celým trenérským štábem stanovili. A znovu také zdůrazním, že vše muselo a musí zapadat do finančních možností, které jsem na kádr dostal.

Jaké priority v rámci přestupů jste si tedy s kolegy stanovili?

Prioritou číslo jedna byl Roberts Bukarts, který je typem střelce. Přišel k nám ze Sparty na hostování, což nám v naší finanční situaci pomohlo. V průběhu přípravy došlo k tomu, že náš kádr opustil Rostislav Olesz, čímž nám v lajně, do které jsme s ním počítali, vznikl problém. Proto jsme následně hledali hráče, který je podobným typem. V momentě, kdy se objevila možnost Alexandra Malleta, o kterém jsme věděli, že končí v Kometě, zaměřili jsme se na něj.

Čili ve prospěch angažování kanadského forvarda hovořila jeho hráčská typologie?

Primárně ano, ale samozřejmě zohlednili jsme i naše finanční možnosti. Ale ano, hledali jsme hráče takového ražení a konkrétně Mallet tomu odpovídá.

Jakub Petr

Nastává otázka, kterou řeší fanoušci a také v poslední době některá media, proč jste nesáhli po některém z  odchovanců?

Já to vnímám, že se ozývají ohlasy, které se ptají, proč k nám nechodí odchovanci a některé další hlasy dokonce přicházejí i s vlastními spekulacemi jako odpověďmi. I když nevidím důvod se vyjadřovat ke každému rumouru, který se ve spojení s námi rozebírá – určitě to není moje povinnost – tak tady si dovolím reagovat. Chtě nechtě, ať je to v případě Matěje Stránského i Svačiny, my jsme s jejich agenty jednali, to nemůže nikdo popřít. Zájem z jejich strany byl, to zase nepopírám já. Je ale potřeba brát na vědomí, že třeba v případě Matěje Stránského má jeho kariéra nějaký vývoj, prošel zahraničními kluby a logicky jeho cena na trhu stoupá a v naší momentální situaci značně převýšila naše možnosti. Nemáme to nikomu za zlé, že nechce jít pod svou cenu a jde jiného klubu, který je schopen splnit jeho požadavky. Takhle trh v dnešní době funguje. Obdobně tomu bylo i u Vladimíra Svačiny, kde jsme s agentem jednali o možnostech, ale jednání se neposunula nějak extrémně dál.

Zdroj a foto: HC Vítkovice Ridera

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*