Až do prosince nepojedou vlaky mezi Olomoucí a Šternberkem. Rekonstrukce trať zrychlí

sternberk

V pondělí 2. března se na více než devět měsíců zcela přeruší provoz vlaků mezi Olomoucí a Šternberkem. Důvodem je pokračující modernizace tratě, kterou Správa železnic zahájila v srpnu minulého roku. Vlaky se na tento úsek vrátí v polovině prosince.

Během uplynulých měsíců se pracovalo zejména na rekonstrukci železniční stanice Uničov a úseku Újezd u Uničova – Uničov. Na počátku letošního roku začaly v rámci denních výluk betonáže patek pro trolejové vedení, ve stanici Uničov se pak osazovaly sloupy pro toto vedení. V příštích týdnech začnou práce na železničním spodku a svršku mezi Olomoucí a Bohuňovicemi. Samotná stanice Bohuňovice projde zásadní přestavbou včetně dvou nových nástupišť o délce 110 metrů.  

Práce na modernizaci tratě budou pokračovat i v úseku Bohuňovice – Šternberk. Vedle samotných kolejí se opraví i mostní objekty a propustky. Na zastávce Štarnov se odstraní stávající nástupiště a zřídí nové dlouhé 90 metrů. Během letošního roku také začne modernizace stanice Šternberk. Opravy celého úseku mezi Olomoucí a Uničovem skončí v roce 2021. 

Cílem stavby je modernizace celé trati z Olomouce do Uničova v délce 29,2 km včetně elektrizace stejnosměrnou trakční napájecí soustavou. Dále dojde k  maximalizaci traťové rychlosti převážně na stávajícím tělese dráhy až do 160 km/h. Současně se odstraní většina propadů rychlosti na méně než 100 km/h. Projekt zahrnuje také potřebné úpravy všech stanic (Bohuňovice, Šternberk, Újezd u Uničova, Uničov) a zastávek (Hlušovice, Štarnov, Babice, Mladějovice, Uničov zastávka).

Autor: red Zdroj a foto: Správa železnic

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*