Basketbalisty Brna povede trenér Růžička

Lubomír Růžička podepsal v Brně smlouvu na dva roky
Lubomír Růžička podepsal v Brně smlouvu na dva roky

Novým trenérem basketbalistů Brna se stal Lubomír Růžička, který po uplynulé sezoně skončil na lavičce Svitav. Třiatřicetiletý Růžička v Brně nahradil řeckého trenéra Chrise Chugaze a podepsal dvouletou smlouvu s možným ročním prodloužením. Uvedl to oficiální web brněnského klubu.

Po několika zahraničních trenérech, kteří tým vedli v minulých sezonách, jsme se rozhodli jít českou cestou. Lubomíra jsme zvolili především proto, že se jedná o velice kvalitního a zkušeného trenéra, který má stejnou filozofii jako náš klub. Má chuť do práce s mladými hráči a věřím, že bude velkým přínosem jak pro jejich kariérní rozvoj, tak pro celý klub,” uvedl generální manažer Brna Filip Jimramovský.

Svitavy dovedl na druhé místo po základní části

Růžička dovedl Svitavy dovedl dvakrát za sebou ke čtvrtému místu a letos s nimi zakončil základní část dokonce na druhé příčce za Nymburkem. Klub s ním ale neprodloužil smlouvu a nahradil jej dosavadní asistent Lukáš Pivoda.

Teď se Růžička těší na angažmá v Brně. “Těším se na nový tým a nové prostředí. Do startu týmové přípravy nás čeká mnoho práce s asistenty a vedením – jak se skladbou kádru, tak v plánování individuální přípravy současných hráčů. V neposlední řadě se také těším na brněnské fanoušky. Věřím, že se jim naše hra a výsledky budou líbit a poženou nás po celou sezónu k dosažení našich cílů,” prohlásil Růžička.

Samozřejmě jsem také rád, že mi klub vyšel vstříc v mých basketbalových a osobních požadavcích. Těším se na nový tým a nové prostředí. V neposlední řadě se také těším na brněnské fanoušky. Věřím, že se jim naše hra a výsledky budou líbit a poženou nás po celou sezonu k dosažení našich cílů,” dodal Růžička.

Autor: red Zdroj: ČTK, http://basketbrno.cz Foto: http://basketbrno.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*