Berany nikdo nechce koupit, výběrové řízení zůstalo bez odezvy

Podíl v hokejovém klubu Berani Zlín zůstává městu.

Zlínská radnice letos v červenci oznámila záměr prodat svůj podíl v hokejovém klubu Berani Zlín. Nejprve oslovila stávající společníky klubu, kteří nabídku odmítli. V říjnu vypsala výběrové řízení, do něho se ale nikdo nepřihlásil.

Město záměr oznámilo po katastrofální sezoně, kdy Berani sestoupily do druhé hokejové ligy. Společnost Berani Zlín má v současnosti tři majitele – 49% podíl vlastní město Zlín, 41 % spolek HC Berani Zlín a 10 % patří společnosti PSG. Právě tyto společníky oslovilo vedení města v předstihu.

Zapsaný spolek HC Berani Zlín reagoval, že aktuálně o podíl města nemá zájem. Společnost PSG projevila zájem o celý podíl města, ovšem předložená nabídka, s ohledem na výši nabídnutého pravidelného ročního příspěvku, by podle nás nezajistila dlouhodobou stabilitu A týmu Beranů,“ sdělil už dříve zlínský primátor Jiří Korec.

Podíl zůstává městu

Následovalo vypsání veřejného výběrového řízení, do kterého mohli zájemci nabídky podávat od 24. října do 7. listopadu. Rozhodujícími kritérii pro prodej až celého podílu města měla být výše nabídnuté ceny a také výše pravidelného ročního finančního příspěvku pro společnost Berani Zlín do roku 2028.

Naším cílem bylo získat stabilního partnera a zajistit klubu v budoucích letech finanční stabilitu. Dlouhodobě za město deklarujeme, že se nebráníme podíl města prodat. Vzhledem k tomu, že před pár měsíci bylo veřejně sdělováno, že mají být zájemci o městský podíl, rozhodli jsme se vyhlásit transparentní veřejné řízení,“ upřesnil Jiří Korec.

Do výběrového řízení se ale nikdo nepřihlásil. „K našemu překvapení se do výběrového řízení nikdo nepřihlásil. Náš zájem najít silného partnera hokejového klubu, případně partnery, tak nadále trvá. Pokud město bude takový zájemce kontaktovat, jsme připraveni s ním jednat,“ dodal zlínský primátor.

Zdroj a foto: město Zlín, Berani Zlín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*