Bosch dočasně zastaví výrobu v Krnově. V dalších závodech řeší omezení

bosch krnov

AKTUALIZOVÁNO: Závod skupiny Bosch ve slezském Krnově, v němž pracuje asi 200 lidí, zahájí 30. března třítýdenní odstávku. Odstávka tak bude kratší, než firma původně avizovala. V dalších závodech v Jihlavě a Českých Budějovicích, které zatím vyrábějí, se firma dohodla s odboráři, jak budou vypadat budoucí omezení způsobená šířící se nákazou koronaviru. Zaměstnanci, kteří budou muset zůstat doma, dostanou náhradu mzdy ve výši 70 procent, v pozdějších týdnech 75 procent. Kolika zaměstnanců se to bude týkat, nelze nyní podle firmy říci. Tuzemský Bosch patří do skupiny největšího výrobce komponentů do aut.

Vývoj objednávek se v Boschi liší podle výrobků a druhu výroby. Skupina má závody v Brně, Jihlavě, Krnově a Českých Budějovicích a opravárenské centrum elektrického nářadí v Mikulově. Největší jsou jihlavská (4500 zaměstnanců) a českobudějovická továrna (téměř 3800 lidí).

Například závod v Jihlavě jede téměř naplno a závod divize termotechniky v Krnově ohlásil odstávku na tři týdny od příštího pondělí. Zaměstnanci budou doma. V očekávání výkyvů zakázek v příštích týdnech a tím i omezení některých výrobních a podpůrných úseků, jsme se se zástupci zaměstnanců dohodli na postupu v obou největších závodech, Jihlavě a Českých Budějovicích. Platnost opatření a výše náhrad jsou pro různé lokality různé,” uvedl mluvčí Bosch Group CZ Pavel Roman.

Sledujeme situaci a zavádíme opatření

Jak dodal, firma stále sleduje situaci na trhu, je v kontaktu se zákazníky i s odboráři. “Reagujeme pak ve výrobě na změny v požadavcích, abychom uspokojili současné potřeby našich zákazníků,” uvedl Roman.

V Bosch Group ČR platí do poloviny dubna kvůli koronaviru zákaz mezinárodních služebních cest a vícedenních cest po Česku. Zrušené jsou všechny akce firmy, jichž se účastní veřejnost a lidé ze zahraničí. Bosch přijal i hygienická pravidla ve vstupech do firmy, v kantýnách a snížil osobní kontakty lidí.

Roušky si šili zaměstnanci, teď již první dodala firma

Máme již první dodávky roušek a respirátorů na závodech Bosch, a ty následně ihned poskytujeme zaměstnancům. Zatím dorazilo něco přes 2000 kusů a kolem tisíce respirátorů. Na další dodávky v řádu tisícovek kusů čekáme. Nedostatek roušek pomáhají od počátku obětavě řešit také naši zaměstnanci a jejich rodiny svépomocí, vlastnoruční výrobou,” řekl Roman.

Přečtěte si  Brněnskou architekturu oživí WOKO, organická budova nabídne kanceláře i panoramatické výhledy

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: Bosch Krnov

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*