Brněnská Kometa porazila Vítkovice 3:1. Mueller byl u všech gólů

Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera

Hokejisté Brna porazili v utkání 31. kola extraligy Vítkovice 3:1. Ostravané prohráli potřetí v řadě, u všech gólů Komety, která naopak uspěla naplno podruhé za sebou, byl útočník Peter Mueller. Na konci zápasu měl bilanci gólu a dvou nahrávek.

Úvod zápasu patřil Kometě, která se do velké šance dostala již ve třetí minutě. Holík ale Svobodovu bránu těsně minul. Vítkovice to zkoušely především v přesilovkách, ale střelecky se nedokázaly prosadit.

Jak se mají hrát početní výhody demonstrovali domácí v rozmezí tří minut. Nejprve sice v oslabení ujel Lakatoš, jenže Vejmelka předvedl vynikající zákrok. Hra však pokračovala a po rychlé střele Muellera z kruhu neměl brankář Vítkovic šanci zasáhnout. Následovala další přesilovka, kterou důrazem na brankovišti zhodnotil Vincour – 2:0.

Druhá část hry mnoho hokejové krásy nenabídla. Vyprodaná DRFG arena čekala na pořádnou akci až do 28. minuty a hned z toho byla branka. Lakatoš vybídl zpoza branky Romana, který si najel mezi kruhy a přesnou střelou překonal Vejmelku.

Vzápětí mohl vrátit Kometě dvoubrankové vedení Mueller, ale sám před Svobodou ani nadvakrát neuspěl. Po polovině duelu měl obrovskou příležitost Holík, který upaloval od červené čáry sám na vítkovickou branku, jenže jeho střela šla kousek vedle pravé Svobodovy tyče.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí třetině. Kometa hrála aktivně a spoléhala na obranu. Měla však více ze hry a několikrát zahrozila. Především první formace Brňanů si dokázala vynutit velký tlak a několik střel. Dobrou ránu vyslal výborně hrající Mueller, následně i Zaťovič, stavem ale nepohnuli.

Skóre se neměnilo ani po akci Schleisse, který lehce zahákoval Orsavu, aby se posléze dostal do zakončení, Vejmelka jeho pokus pokryl. Hra se často kouskovala, což domácím vyhovovalo. Šest minut před koncem dostali svěřenci hlavního kouče Komety Libora Zábranského třetí přesilovku, tu však tentokrát využít nedokázali.

Definitivní podobu výsledku mohl dát tři minuty před koncem Kucsera, který ani nadvakrát neprocpal kotouč do poloprázdné vítkovické branky. To se povedlo v 59. minutě. Hosté zkusili hru bez brankáře, což se jim nevyplatilo. Za krátkou chvíli totiž uklidil kotouč do sítě Plekanec.

Ohlasy trenérů po utkání

Kamil Pokorný: Vyhráli jsme první třetinu 2:0, naše hra ale takovému vedení neodpovídala. Soupeř měl asi tři přečíslení do páté minuty. Náš první gól jsme dali po klasickém „nedáš – dostaneš“. Vedení nám pomohlo, ale ve druhé třetině se nám hra nelíbila. Nebyly tam emoce, nebyl v tom drajv. Soupeř zaslouženě snížil. Až za třetí třetinu zaslouží hráči pochvalu. Byli trpěliví a dobře dohrávali souboje. Vedení si pohlídali. Vítkovice ale hrály velice dobře. Jsme rádi, protože se vítězství nerodilo lehce.

Mojmír Trličík: Herně jsme se tak silnému soupeři, kterým Brno je, vyrovnali. Podali jsme skvělý výkon při hře pět na pět, za to se body ale nedávají. V první třetině jsme měli brejk, také několik přečíslení. Nic z toho jsme ale nevyužili. Naopak soupeř využil dvě přesilovky. Věděli jsme, že bude těžké otáčet stav 2:0 a to se také potvrdilo. Sice jsme snížili, ale žádné velké šance se nám na rozdíl od první třetiny už nenaskytly. Soupeř dobře bránil. Mrzí nás to. Náš dnešní výkon totiž byl na body.

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Mueller (Vincour, P. Holík), 18. Vincour (Mueller, P. Holík), 59. Plekanec (Mueller, O. Němec) – 28. O. Roman (Lakatoš, R. Černý). Rozhodčí: Horák, Mrkva – Pešek, Malý. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0.

Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Vejmelka – O. Němec, Malec, Baranka, Pyrochta, Svozil, Gulaši – Mueller, P. Holík, Zaťovič – Vincour, Plekanec, Horký – J. Hruška, Rákos, Orsava – Dočekal, Kusko, Kucsera. Trenér: Zábranský.

Vítkovice: M. Svoboda – Trška, Kvasnička, R. Černý, Výtisk, Šidlík, D. Krenželok – Lakatoš, O. Roman, Roberts Bukarts – Razgals, Š. Stránský, Schleiss – Mallet, Veselý, Dej – Guman, T. Kubalík, P. Zdráhal. Trenér: Trličík.