Brněnská Zbrojovka má jednoznačný cíl vrátit se do první ligy

FC Zbrojovka Brno

Fotbalisté Zbrojovky Brno mají před druhým rokem účinkování v druhé lize jasný cíl: vrátit se mezi elitu. Na setkání s novináři před začátkem soutěže se na tom shodli sportovní manažer klubu Tomáš Požár a trenér Pavel Šustr. Přáním je postup z prvního místa a vyhnout se zrádné baráži.

Naším cílem je jednoznačně postup do první ligy,” řekl Šustr, který se mužstva Zbrojovky ujal loni v polovině podzimu po Romanu Pivarníkovi a skvělou jarní jízdou dovedl tým do baráže. ” Jaro je pryč, už se na to nedíváme, před námi je podzim,” zdůraznil kouč.

Sázka na silnou generaci odchovanců

V kádru nastalo minimum změn. Odešli Ladislav Krejčí (Sparta), Lukáš Vraštil (Zlín), Michal Škoda (Příbram) a David Gáč (Třinec), nováčky jsou Adam Fousek (Pardubice) a Jakub Černín, který se vrátil z hostování v Líšni.

Brno nastartovalo nějaký proces s mládeží a ten se daří. Pokud bychom měli angažovat nové tváře, musíme zvážit, zda bude lepší než odchovanec,” naznačil klubovou filozofii Požár. I přes sázky na hráče z vlastní líhně by však Brno rádo získalo středního záložníka.

Kapitánem týmu je útočník Lukáš Magera. “Loni jsme si vyzkoušeli, jak se hraje druhá liga, teď jsme o rok zkušenější. Musíme začít lépe než v loňském roce. Pokud navážeme na jaro, je v našich silách postoupit do ligy,” řekl Magera.

Za největší konkurenty o postup považují v Brně pražskou Duklu, Jihlavu a Hradec Králové. “My se ale soustředíme výhradně na sebe a naše výkony,” dodal Požár.

Tradiční červený doplní venkovní černo-zlatý dres

Zbrojovka představila také nové dresy od firmy Nike, ve kterých vstoupí do bojů v nadcházející sezóně! Domácí varianta je tradičně v červené barvě, venkovní sada je premiérově vyvedena v elegantní černé a zlaté.

Hracím dnem bude pátek

Zbrojovka bude podzimní domácí utkání hrávat v pátek od 19 hodin, do soutěže vstoupí tento pátek v 18 hodin ve Vlašimi. Na první domáci utkání se mohou fanoušci těšit v pátek 26.7., kdy se od 19:00 utká Zbrojovka s Pardubicemi. Vstupenky jsou již v prodeji.

Přečtěte si  Klasik Frýdek-Místek je líhní baseballových talentů. Do Mistrovství Evropy juniorů zasáhl také mladý nadhazovač Klasiku Adrián Mück

Autor: red Zdroj: čtk Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*