Brněnské derby florbalistek vyznělo lépe pro Bulldogs

Sobotní 7. kolo Extraligy žen nabídlo městské derby, ve kterém se ženský K1 Florbal Židenice utkal s brněnským rivalem Bulldogs Brno. Atraktivní utkání pro diváky nabídlo spoustu soubojů, branek a také nervy drásající průběh. Židenice sice vstoupily do utkání lépe, ale do vítězného konce jej dotáhl soupeř.

V sobotu se na SportPointu v Brně odehrálo 7. kolo Extraligy žen v duchu městského derby. Židenice se utkaly s Bulldogs Brno po roční pauze, kdy válčily v první lize poté, co je právě hráčky Bulldogs z nejvyšší soutěže vyřadily. Souboj těchto dvou týmů byl ostrý a zpočátku byly dominantnější Židenice. Hned v úvodu utkání jim byl nabídnut samostatný nájezd, kterého se ujala kapitánka Janečková a poradila si s chytající Krištofovou, kterou moc dobře zná z dob, kdy Krištofová nastupovala v barvách Židenic. Hned 3 minuty poté se z půlky urvala Bílá, která také překonala Krištofovou a zajistila pro tým dvoubrankový náskok. Židenice dál pokračovaly ve střelecké náladě, když se míček po střele Bíle odrazil od Krištofové, nejrychleji se zorientovala Janečková a dostala tak míček znovu do branky.

V první polovině první třetiny tak Židenice vedly 3:0. Nastal však zvrat. Nejdříve z předbrankového prostoru snížila Anna Brucháčková, poté se podařilo Stuchlíkové vymanit ze svárů dvou bránících a zrežírovala tak akci, kterou následně sama i úspěšně zakončila. Židenicím začalo téct do bot, avšak hned z buly se opět prosadila Janečková a zkompletovala tak svůj hattrick a získala tak alespoň dvoubrankové vedení zpátky. Do konce prvního dějství zbývala minuta a půl, když se z nedůrazu před brankou prosadila Sigmundová. Ještě do konce třetí třetiny dokázaly hráčky Bulldogs dorovnat stav na 4:4 a Židenice tak ztratily svůj slibný gólový náskok.

Druhá část lépe sedla soupeři. Hned v úvodních minutách se prosadila Ema Brucháčková. Poté následovala delší pasáž bez gólu, ve které se však Židenice snažily prosadit a vyrovnat. To se povedlo v polovině druhé části sestrám Jahodovým. Ty svojí aktivitou donutily soupeře k chybné rozehrávce, kterou dokázaly s chladnou hlavou potrestat. Zásluhou Moniky Jahodové se tak mohly Dračice znovu nadechnout a utkání stále strhnout do své režie. Chvíli na to ale chybovaly v obranném pásmu i Židenice. Zprvu se zdálo, že nebezpečí je zažehnáno avšak odražený míček se dokutálel až k Anně Brucháčkové, která si svoji precizní střelu dostatečně připravila a nemohla se mýlit.

Přečtěte si  Židenické florbalistky bodovaly po šesti zápasech. Páteční prohru v Ostravě odčinily porážkou Znojma

Druhá chyba v židenické rozehrávce znamenala opět trest. Toho se ujala Machálková, která připravila akci pro sestry Brucháčkovy a Anna se tak mohla radovat ze završení hattricku. Ještě v té samé minutě se ale prosadilo i židenické sesterské duo. O branku se tentokrát postarala Klára Jahodová a gól znovu pramenil z dobré práce na půlce soupeře, kterého donutily opět k nepřesnostem. V závěru třetiny se soupeři podařilo znovu skórovat po nedůrazu před bránou. Tentokrát odcházely Židenice do šatny s dvougólovou ztrátou a dorovnání skóre se tak nekonalo.

V posledním dějství se pokusila snížit stav utkání Janečková a po přihrávce Bílé brankářku překonala. To ale bylo ze strany Židenic všechno. Naopak Bulldogs se podařilo dopravit skákající míček do brány a tím navýšili a uzavřeli skóre zápasu na výsledných 9:7. Toto utkání nabídlo spoustu gólů a skvělou atmosféru. Pro Židenice však skončilo nešťastně a další body do tabulky si tak nezapsaly ani tentokrát. Na druhé kolo městského derby, které budou hostit Židenice, se můžete těšit po novém roce, konkrétně 20. 1. 2024.

Bulldogs Brno vs. K1 Florbal Židenice 9:7 (4:4; 4:2; 1:1)
Branky: 13., 36. a 38. Brucháčková A., 15. Stuchlíková, 19. a 39. Sigmundová, 20. Bolfová, 23. Brucháčková E., 49. Pospíšilová – 6., 11. 15. a 47. Janečková, 9. Bílá, 33. Jahodová M., 38. Jahodová K.
Vyloučení: 0 – 2; Využití: 0 – 0
Zásahy brankářů: Karolína Krištofová – 11; Alena Večeřová – 16

Autor: resp Zdroj a foto: Bulldogs Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*