Brněnské derby ovládly florbalistky Židenic!

Na ženy o víkendu čekala dohrávka 6. a 7. kola Extraligy. Divákům u obrazovek přinesla zápasy s týmy z opačných pólů tabulky. V sobotu na domácí půdě Dračice změřily síly se stále úřadujícími šampionkami z ostravských Vítkovic, v neděli byla na programu letošní první bitva o Brno s městským rivalem Bulldogs. Hrdinkou tohoto zápasu se stala Lucie Romančáková, která v prodloužení Židenicím vystřelila výhru 3:2.

K1 Florbal Židenice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:8 (0:2, 0:1, 1:5)

V sobotu na ženy Florbalu Židenic čekal nelehký úkol, pokusit se zastavit úřadující šampionky, které letos kráčejí soutěží neporaženy. V posledním kole navíc ukázaly jasnou dominanci, když porazily Jíčín 15:0. Od začátku zápasu bylo vidět, kdo bude určovat tempo zápasu. Technicky vyspělejší Vítkovice uzamykaly na dlouhé minuty židenický tým na jeho obranné polovině. Dračice ale chtěly favorita potrápit a nechtěly body pouze odevzdat. V zápase jsme mohli vidět obětavou hru a nespočet zblokovaných střel. Ikdyž Rytířky vyslaly na židenickou bránu hromady střel, za záda Remešové prošel míček až v 16. minutě, když se prosadila povedenou ranou do šibenice Cholinská. Té se bohužel její počin podařil zopakovat znovu nečekanou střelou v čase 17:45, což byla poslední branka první třetiny.

I v druhé třetině ženy srdnatě odolávaly ostravským nájezdům. Dokonce to vypadalo, že se Židenicím podaří uhrát s Vítkovicemi vyrovnanou třetinu. To bohužel 10 sekund před sirénou odmítla kapitánka hostů Šponiarová.

Dvě třetiny Dračice pečlivě a trpělivě bránily a vyčkávaly na případné protiútoky. Bohužel vstup do závěrečného dějství jim vůbec nevyšel a Vítkovice se radovaly ze čtvrtého zásahu už po dvou minutách z hole Hyršové. Ve 45. minutě přišla alespoň malá židenická radost v podobě gólu Lucie Romančákové, která střelou od mantinelu prostřelila Příleskou. Gól přinesl jiskřičku naděje, kterou ale o pět minut později uhasila Dominika Buczek. Obraz hry se v posledních minutách změnil a Vítkovice začaly navyšovat skóre. Postupně se trefily Seevaldová, Krzywak a drhou branku v zápase přidala Buczek. Výsledné skóre 1:8 tak bylo možná krutější, než by si brněnské hráčky za předvedený výkon zasloužily.

Branky: 45. Romančáková – 16. a 18. Cholinská, 40. Šponiarová, 43. Hyršová, 50. a 59. Buczek, 55. Seevaldová, 56. Krzywak

Vyloučení: 0-0  Zásahy brankářek: Remešová 31 – Příleská 14

Bulldogs Brno – K1 Florbal Židenice (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)

Nabitý herní program nenabízí čas na odpočinek. Ženy musely hodit sobotní prohru za hlavu a koncentrovat se na další utkání. V neděli na ně totiž čekal pikantní souboj s městským rivalem. Narozdíl od soboty byly tentokrát Židenice papírově silnějším týmem. Dračice se ale od restartu soutěže potýkají se špatnou koncovkou, což se bohužel projevilo i v zápase s Bulldogs. Ikdyž výkonostní rozdíl mezi Židenicemi a Bulldogs nebyl tak markantní jako mezi Vítkovicemi a Židenicemi, bylo jasné, že Židenice mají v zápase převahu. Prolomit střeleckou smůlu se však dlouho Dračicím nedařilo. To změnila až 19 vteřin před první sirénou Monika Jahodová, pro kterou to byl třetí ligový zásah v sezoně.

Ve druhé třetině však těsný náskok smazala domácí Žáková po dobře rozehrané standardní situaci a zápas tak začal od nuly. Všechny židenické akce troskotaly na obraně soupeře, zásazích brankářky nebo z důvodu vlastních nepřesností. Frustrace hráček Židenic byla ze hry čitelná.

Zápas dlouho nepřinášel branku, ale v poslední minutě zápasu padly hned dvě. V čase 59:13 vstřelila branku Pravcová a v té chvíli si všichni mysleli, že její trefa bude vítězná. Židenice ale po špatně rozehrané standardce z vlastní poloviny nezvládly následný tlak Buldoček a podruhé v utkání umožnily skórovat domácí Žákové. Ani v tomto zápase si tak Židenice nepřipsaly 3 body. Zápas muselo rozhodnout až prodloužení. Alespoň 2 body zachránila Židenicím Lucie Romančáková, která zakončila povedenou akci po krásné nabídce Dernerové. Židenická děvčata tak ovládla městské derby a i nadále vládnou Brnu!

Branky: 26. a 60. Žáková – 20. M. Jahodová, 60. Pravcová, 64. Romančáková

Vyloučení: 3-0 Využití: 0-0  Zásahy brankářek: Dvořáčková 28 – Večeřová 18

Extraliga pokračuje i následující víkend, Dračice přivítají v sobotu na domácí půdě Panthers Praha a v neděli se utkají v Praze s Chodovem.

Autor: resp Zdroj a foto: Florbal Židenice