Brněnské házenkářské derby skončilo nerozhodně. Hranice udržely naději na play-off

Házená derby Maloměřice Brno
Historicky druhé brněnské derby skončilo nerozhodně.

AKTUALIZOVÁNO po dohrávce

Konec základní části extraligy házené se dramaticky přiblížil. Hitem 20. kola se stalo historicky druhé brněnské derby Králova Pole a Maloměřic, které skončilo dělbou bodů. Hranice doma překonaly favorita z Karviné a zvýšily své šance na play-off.

Historicky druhé brněnské derby skončilo dělbou bodů

Týmy brněnských Maloměřic a Králova Pole se utkaly v druhém brněnském derby této sezóny a zároveň historie Extraligy. Odveta v Maloměřicích nakonec skončila remízou 26:26.

Do zápasu lépe vstoupily Maloměřice, které si vypracovaly dvoubrankové vedení. Královo Pole se však rychle vyrovnalo tempo a následně i gólový stav. Dostali se i do vedení. Ke konci první půle se však domácí tým zmohl k dobrým výkonům a pěticí rychlých branek si vypracoval poločasové vedení 14:9.

Na začátku druhé poloviny zápasu hostující celek výrazně zlepšil svůj výkon a pětibrankové manko dokázal dotáhnout, dostali se dokonce do vedení. Maloměřice se však nevzdaly a rychlým kontrem v podobě tří branek opět Královu Poli brankově odskočily. O vedení přišel domácí tým až v rozmezí 56. až 59. minuty, kdy Královopolští srovnali.

V posledních třiceti vteřinách stouplo napětí v Maloměřicích na maximum. Nejprve rozehrával “Kénik” kousek od hranice brankoviště, kouč Vávra si vzal oddechový čas a hosté měli v rukou rozhodnutí, to nepřišlo, neboť se domácí utrhli do brejku, který musel faulem řešit jeden z hostujících hráčů. Následnou rozehru však Maloměřice neproměnily a památné utkání nakonec skončilo remízou.

Hranice zvýšily šance na play-off

Házenkářský celek z Hranic na Moravě předváděn v této sezóně velmi nevyrovnané výkony. V řadě utkání se nedokázal prosadit, v některých zápasech ale naopak dokázal velmi zajímavě překvapit. To se týkalo i posledního utkání, kdy Hraničtí dokázali doma překonat favorizovanou Karvinou poměrem 29:24.

Pokud se budou vyvíjet poslední dvě kola základní části extraligy příznivě, můžou se házenkáři z Hranic těšit na play-off.