Brněnské veletrhy mají nového ředitele. Povede je bývalý primátor Ústí Kubata se zkušenostmi z CzechTrade

Novým generálním ředitelem městské společnosti Veletrhy Brno bude od října Jan Kubata (56), současný ředitel zahraniční sítě CzechTrade a bývalý poslanec a primátor Ústí nad Labem.

Výběrová komise složená ze zástupců akcionáře, tj. členů zastupitelstva města Brna, členů představenstva akciové společnosti Veletrhy Brno a zástupce odborové organizace společnosti uzavřela v pátek 28. 7. 2023 výběrové řízení na obsazení pozice generálního ředitele společnosti. Tím se stal Mgr. Jan Kubata, který obstál v konkurenci tří desítek přihlášených uchazečů.

Při svém rozhodování přihlédla komise k přednesené prezentaci vizí, názorů a postojů k fungování společnosti v horizontu příštích pěti let. „Pan Kubata má díky své praxi obrovské zkušenosti se zahraničním obchodem i s jeho podporou, což jsou předpoklady pro to, aby veletrhy pod jeho vedením dokázaly reagovat na poptávku a potřeby domácích i zahraničních firem. Vidím v tom potenciál rozvoje a modernizace veletržního byznysu v Brně,“ uvedl brněnský radní Petr Kratochvíl, který má v gesci správu účastí města v obchodních společnostech a který byl jedním ze členů výběrové komise.

Primátor, poslanec i ředitel v CzechTrade

Mgr. Jan Kubata povede společnost Veletrhy Brno, a. s., od 1. 10. 2023. Narodil se v roce 1967 v Karlových Varech, vysokoškolská studia absolvoval na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Od roku 2014 je zaměstnán v agentuře na podporu obchodu CzechTrade, nejdříve jako ředitel zahraniční kanceláře agentury ve Spojených státech, konkrétně v Chicagu. V současnosti pracuje na pozici ředitele zahraniční sítě CzechTrade, jejíž nedílnou součástí je podpora českých firem při podnikání v zahraničí, veletržní business a zahraniční obchod.

V dřívější profesní kariéře byl zaměstnancem i soukromým podnikatelem. V roce 2002 se stal zastupitelem města Ústí nad Labem a v roce 2006 pak jeho primátorem. J. Kubata působil i v dalších veřejných funkcích, mj. jako náměstek ministra spravedlnosti, člen Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a jejího Výboru pro evropské záležitosti, Hospodářského výboru a byl vedoucím stálé delegace do Meziparlamentní unie.

Autor: red Zdroj: Město Brno Foto: BVV

Související články

Přečtěte si  Odhalte včas příznaky Alzheimerovy choroby: Lékárna brněnské Fakultní nemocnice u sv. Anny nabízí zdarma speciální test

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*