Brněnský festival ohňostrojů Ignis Brunensis v sobotu oživí dronová show

Tradiční světová přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis představí nastupující trend velkoplošných prostorových vizuálních efektů. K „ohňovému divadlu“ přidá dronovou show nad Kraví horou. Drony, na rozdíl od ohňostrojů, neprodukují toxický odpad, nepřiměřený hluk a navíc otevírají nové možnosti pro kreativitu tvůrců nebeských show. O produkci se postará společnost Spectrum Brands.

„Je zřejmé, že návštěvníci, a především ti zahraniční, se do Brna budou vracet pozvolna. Přesto chceme jim i místním zpříjemnit také letošní léto ve městě co nejrozmanitějšími kulturními a zábavními akcemi. K těm nejvyhledávanějším letním stálicím už dlouho patří festival Ignis Brunensis. Ale ani této zavedené akci neuškodí oživení, zvláště když se jedná o takový fenomén poslední doby, jakým jsou drony. Myslím, že ukázka této moderní a velmi populární technologie diváky uchvátí stejně jako ohňostrojná představení,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.   

Dvě identická představení

Dronová show na Kraví hoře s hudebním doprovodem, který si bude možné naladit v rádiu proběhne v sobotu 7. srpna 2021. Poprvé bude předvedena ve 21.30 a zopakována bude ve 23 hodin. S ohledem na vymezení dopadové zóny a zajištění sledovacích míst může být ve vzduchu maximálně 100 dronů. Jedno představení potrvá 8 minut. Show bude koordinována také s Festivalem planet, který na Kraví hoře od 6. do 12. srpna pořádá Hvězdárna a planetárium Brno.

Brno je prvním městem v ČR, které tento typ show pořádá. Tematicky bude show ukazovat k 60 letům lidstva ve vesmíru, v obou časech je připravené stejné představení. Nejlepší výhled budou mít diváci ve spodní části parku Kraví hora, na náměstí Míru a v přilehlém okolí. Doporučujeme se na místo vydat nejlépe pěšky nebo MHD, parkovací místa nejsou na Kraví hoře k dispozici.

Po skončení první dronové show se mohou diváci přesunout do ozvučeného amfiteátru u koupaliště Kraví hora, odkud bude možné sledovat ve 22:30 ohňostroj IGNIS BRUNENSIS „Pozdravy z Evropy” nad hradem Špilberk.

„Ohňostroje jsou oblíbeným odkazem minulosti, nicméně ve městě, které je právem označováno za středoevropské centrum inovací, je potřeba dívat se také do budoucnosti. Právě tato úvaha mne dovedla k myšlence zkusit oživit tradiční festival Ignis Brunensis dronovou show,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Dronová show, kde několik desítek až stovek naprogramovaných dronů dokáže na obloze vytvářet barevné obrazce, může nahradit ohňostroj. Je vlastně jeho ekologičtější a méně hlučnou verzí, nabízí však stejně úchvatnou podívanou. Rozpočet festivalu dronová produkce zatíží 1 078 000 korunami.

Přečtěte si  Pozapomenutý zámek v Ivanovicích na Hané se díky restaurátorům probouzí do své zašlé krásy

Autor: red Foto: Spectrum Production

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*