Brněnský zábavní vědecký park VIDA otevírá venkovní expozici

Od června nabízí zábavní vědecký park VIDA! o dva a půl tisíc metrů čtverečních chytré zábavy navíc. Na Den dětí otevírá novou venkovní expozici.

Nyní si u nás návštěvníci užijí exponáty nejen uvnitř, ale i pod širým nebem. Nová venkovní expozice je místem, kde si můžou hrát, objevovat, ale třeba i odpočívat s výhledem na nejkrásnější pavilony brněnského výstaviště,“ řekl ředitel VIDA! Lukáš Richter. Zájemci se mohou těšit třeba na vodní orchestr, světelný hranol, rotující kola nebo obří bublifuk. Venkovní expozice bude za příznivého počasí otevřena po celé léto až do konce září.

Do venkovní expozice VIDA! se návštěvníci dostanou skrze tu vnitřní a najdou zde exponáty na třech tematických ostrůvcích zaměřených na vodu, pohyb a zvuk. „Chtěli jsme, aby se venkovní expozice stala příjemným protipólem k hlučnému prostoru uvnitř. Exponáty jsme vybírali především tak, aby si je mohlo užít víc zájemců najednou, rodina nebo skupina přátel,“ vysvětlil Ondřej Hlouša, manažer expozice VIDA!

Na červen chystá VIDA také Den otců nebo labodílny pro rodiny

Otevření venkovní expozice

sobota 1. června, 10.00–18.00 Buďte mezi prvními, kdo navštíví novou venkovní expozici! Kromě nových exponátů a výstavy H2Orchestra je tu pro vás připravená science show Aqua et Ignis a bublinové stanoviště. A protože je Den dětí, budeme v Divadle vědy promítat všechny 3D filmy zdarma.

Den otcůTatínkové a dědečci v doprovodu platících dětí vstup zdarma

neděle 16. 6. 2019 Tatínci, oslavte svůj den v zábavním vědeckém parku VIDA! Užijte si exponáty uvnitř science centra i v nově otevřené venkovní expozici. Vyzkoušejte si prostor pro kutily, experimenty se světlem i zajímavou konstrukční hru. 

Objevujte, bavte se a učte se hrou. To je VIDA!

Co žerou rostliny – víkendové labodílny pro rodiny s dětmi

soboty a neděle do 30. 6. 2019 Co potřebuje rostlina k životu? Jak vypadá pod mikroskopem? A proč je zelená? To všechno zjistíte na speciálních víkendových labodílnách s pokusy pro rodiny.

Autor: red, VIDA.cz Foto: VIDA.cz

Související články

Přečtěte si  Studenti VUT v Brně odhalili novou formuli Dragon e4. Rychlejší a úspornější design pro nadcházející sezónu

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*