Brno by mělo v příštím roce začít se stavbou nové atletické haly. Stát bude v univerzitním kampusu

Vizualizace exteriéru

Brno chce příští rok začít se stavbou atletické haly v areálu univerzitního kampusu za 670 milionů korun. Stavba obdržela územní rozhodnutí, do poloviny příštího roku by měla získat stavební povolení. Uvedl to brněnský radní pro sport Jaroslav Suchý. Hala bude mít kapacitu 2200 diváků. Vznikne i 170 parkovacích míst.

Stavba atletické haly se plánuje už delší dobu

Ještě za minulé koalice se původně počítalo s tím, že hala bude částečně využívat plánované parkoviště u nedaleké fakultní nemocnice. Podle Suchého se ale zatím nepřipravuje. “Abychom dostali stavební povolení, museli jsme parkoviště umístit přímo na pozemky u haly, které patří městu,” řekl. Dodal, že případné parkovné bude mít vliv na příjmy sportoviště.

Vizualizace interiéru

Hotovo má být do roku 2022

Samotná stavba má trvat 19 měsíců, hotová by měla být v roce 2022. U atletické haly to bylo poprvé, kdy Brno hledalo zhotovitele podle takzvané Žluté knihy. Znamená to, že vítěz výběrového řízení obstarává všechny stupně projektové dokumentace a potom halu i postaví. Soutěž vyhrálo sdružení firem Imos Brno, Hochtief cz a Sport Construction.

Široká spolupráce města, univerzity a dalších

Budova by měla mít jedno patro pod zemí a dvě nad zemí. Kromě atletů, kterým krytá hala na jižní Moravě chybí, bude objekt využívat i Masarykova univerzita. S ní i s atletickým svazem už moravská metropole v minulosti podepsala memorandum o stavbě. Podle Suchého má Brno dohodu také s krajem, který by měl na stavbu haly přispět 100 milionů korun. Město jedná o podpoře i se státem. “Jsme toho názoru, že infrastrukturální sportoviště by měla být ze strany státu financovaná padesáti procenty,” dodal Suchý.

Vizualizace exteriéru

Zdroj: ČTK, foto: Masarykova univerzita Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*