Brno dolétalo. Ryanair přerušil linky do Milána i Londýna

Letiště Brno teď téměř zeje prázdnotou. Začátek roku přitom vypadal nadějně.

Z brněnského letiště aktuálně nelétá žádná pravidelná linka. Poslední ránu krizové sezóně uštědřilo rozhodnutí letecké společnosti Ryanair přerušit provoz linky z Brna do Londýna. Letošní ztráty se vyšplhaly na desítky milionů.

Vedení Letiště Brno vidí důvod kroku v trvající krizi letecké dopravy v důsledků vládních opatření pro boj s šířením koronavirové nákazy, kriticky nízkém zájmu lidí o cestování a nepředvídatelnosti obchodního prostředí v Evropě pro nadcházející měsíce.

“Společnost Ryanair nám oznámila, že se rozhodla přerušit pravidelné linky do Milána a Londýna v rámci zimního letového řádu. Od března by se měla opět rozlétat v počtu jedné rotace denně linka Brno-Londýn,” uvedl mediální zástupce brněnského letiště Jakub Splavec.

Budoucnost linky do Milána nyní závisí především na vývoji situace v dalších měsících. “Dopravce nás ujistil, že současná situace nijak neohrozí záměr o znovuobnovení dosud fungujících pravidelných linek ani pokračující diskuse o zavedení nových spojů. O dalším vývoji budeme informovat,” dodal Splavec.

Ztráty se vyšplhaly na desítky milionů

Zvýšený zájem o létání, rekordní letní sezóna a dobrý start do roku 2020. Vidina dalšího úspěšného roku v Brně-Tuřanech vzala za své v polovině března, kdy z důvodu vládních opatření došlo k výraznému omezení komerčních letů s cestujícími na všech letištích v celé republice.

Výsledkem je pouze přibližně 28 tisíc odbavených cestujících za prvních šest měsíců letošního roku. Meziroční pokles za stejné období činí podle vedení letiště 84 procent a jedná se tak o nejhorší provozní období brněnského letiště v novodobé historii. Ekonomické ztráty jsou odhadovány na vyšší desítky milionů korun.

Zdroj a foto: Letiště Brno

Doporučujeme


1 Comment

  1. Brno “dolétalo” až teď? Já měl vždycky za to, že Brno zastavil v rozletu Klement Gottwald se svými soudruhy soukmenovci už 31. prosince 1948 likvidací země Moravskoslezské a zemského hlavního města.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*