Brno hostí finálový turnaj Evropské ženské basketbalové ligy

EWBL

Brněnský klub Žabiny bude hostit závěrečný turnaj Evropské ženské basketbalové ligy (EWBL). V moravské metropoli se Final Four uskuteční 21. a 22. března a vedle vicemistryň ženské národní basketbalové ligy na něm bude startovat běloruský celek Cmoki Minsk s reprezentační rozehrávačkou Lenkou Bartákovou. O zbylých účastnících se rozhodne v tomto a příštím týdnu v dvojzápasech Piešťany – Rostov a Orange Lions – Novosibirsk.

Pořadatelství bereme jako odměnu za skvěle odvedenou práci celého klubu, jak ve výsledkové, tak organizační rovině. Před Final Four máme bilanci 9:0 a doufám, že po něm to bude 11:0,” uvedl na klubovém webu generální manažer Radek Šír.

Žabiny do semifinále postoupily po dvou přesvědčivých čtvrtfinálových výhrách nad dalším českým účastníkem SBŠ Ostrava. V minulém roce Brňanky obsadily v EWBL čtvrté místo.

Žabiny také ve finálovém boji středoevropské ligy

Jistou účast ve Final Four mají Žabiny i v další mezinárodní soutěži CEWL (Středoevropská ženská liga), v níž obhajují třetí místo. Ve středu si zahrají o první místo v základní skupině s také jistě postupujícím německým týmem z Marburgu. Final Four CEWL se uskuteční rovněž v březnu v hale jednoho ze semifinalistů.

Cílem je získat letos 4 medaile

Cílem týmu trenéra Viktora Pruši je v této sezoně získat medaili ve všech čtyřech soutěžích, ve kterých startují. Už vyhrály Český pohár, v domácí ŽBL půjdou coby obhájkyně stříbra do nadstavby ze čtvrtého místa. Aktuálně mají na kontě sérii 15 vítězných soutěžních zápasů.

Autor: resp Zdroj: ČTK Foto: BK Žabiny Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*