Brno koupilo nové tramvaje ze Škodovky. Stejné jako v Ostravě

Vizualizace nových tramvají Škoda ForCity Smart pro Brno

Dopravní podnik města Brna podepsal smlouvu na nákup až 40 nových obousměrných tramvají z plzeňské Škodovky. Celkově zaplatí částku přesahující dvě miliardy korun. Vozy ze stejné řady už dříve zakoupila Ostrava.

První dodávka pěti vozů řady ForCity Smart do moravské metropole dorazí nejpozději v únoru 2023. Další dodávky se budou uskutečňovat dle finančních možností podniku. Tramvaje tohoto typu jezdí například v Plzni, Helsinkách, Tampere či Bonnu a Mannheimu. Zájem projevila také Ostrava, do které by měly nové tramvaje dorazit nejspíše v polovině roku.

„Tramvaje Škoda ForCity Smart plní všechny naše požadavky na moderní, funkční a pohodlné vozy. Jedná se o obousměrná, kapacitní, klimatizovaná a plně nízkopodlažní vozidla, která budou plnit nejnovější normy a standardy z hlediska bezpečnosti,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

„Cestující se mohou těšit na pohodlná, spolehlivá a bezpečná vozidla. Věříme, že se ‘šaliny’ budou líbit,“ doplnil Petr Brzezina, prezident a předseda představenstva skupiny Škoda Transportation.

Pohodlí, bezpečnost a moderní technologie

Tramvaje Škoda ForCity Smart jsou obousměrná tříčlánková a zcela nízkopodlažní vozidla s otočnými podvozky. Komfortní provoz umožňuje plná adheze vozidel, která například zajišťuje spolehlivé jízdní vlastnosti i při nepříznivém počasí. Tramvaj pojme až 233 cestujících, z toho 64 sedících a dosahuje maximální rychlosti 70 km/h.

Interiér vozů podle zástupců plzeňské Škodovky odpovídá představám o budoucnosti tramvajové dopravy. Cestující se mohou těšit na komfortní, klimatizovaná, prostorná a bezbariérová vozidla, v jejichž interiéru jsou k dispozici dva velké multifunkční prostory například pro invalidní vozíky, dětské kočárky, případně jízdní kola. Nové tramvaje nabízí i přehledný informační systém s obrazovkami a panely. Bezpečnosti provozu a boji proti vandalismu pomáhá instalovaný kamerový systém.

Zdroj a foto: Škoda Transportation

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*