Brno se chystá na první ligu, musí částečně opravit stadion na Srbské. Velká rekonstrukce se zatím nechystá

Městský stadion na Srbské, domácí hřiště FC Zbrojovka Brno

Brněnská Zbrojovka má za sebou úspěšnou sezonu. Přesvědčivě vyhrála druhou fotbalovou ligu a zamířila do nejvyšší soutěže. Na první ligu se připraví i její domácí stadion na Srbské. Investici do opravy schválilo vedení města, celkovou rekonstrukci ale nechystá.

Městský stadion na Srbské nepatří mezi nejprestižnější fotbalové stánky v republice. Nevyhovující je i jeho technický stav a stadion v současném stavu není způsobilý pro konání zápasů nejvyšší fotbalové soutěže. Před nástupem do první ligy tak musí dojít k nápravě, jinak by reálně hrozilo, že Zbrojovka bude muset hrát své zápasy v jiném městě. Je jasné, že dojde k úpravě alespoň toho nejnutnějšího.

Připravuje se výměna travnatého povrchu hrací plochy, dokončení opravy páteřního rozvodu vody pro zavlažování, dílčí opravy hlavní tribuny či rekonstrukce toalet. Pořízena bude také potřebná speciální vřetenová sekačka.

Nejdříve bude ale na stadionu opraveno osvětlení a zázemí rozšířeno o regenerační vířivku, která je potřebná pro mezinárodní utkání. V polovině června letošního roku bude Brno hostit zápas hráčů do 21 let, a to mezi ČR a Andorrou,“ doplnil Jaroslav Suchý, brněnský radní pro oblast sportu.

Podle prvního náměstka brněnské primátorky Petra Hladíka je nutné do stadionu pořádně zainvestovat, aby splňoval veškeré parametry a mohly se na něm odehrávat i mezinárodní zápasy. “Celkově na to vyhradíme přes sedmnáct milionů korun,” upřesnil Hladík.

Úspěšná sezona pro brněnské kluby

Letošní sezona byla pro brněnské fotbalové kluby nebývale úspěšná. Zbrojovka s přehledem ovládla tabulku druhé ligy. SK Líšeň aspiroval na postupovou pozici, závěr sezony ale nedotáhl do úspěšného konce. Přesto platí dohoda, že by v případě postupu mohl hrát na Srbské. Zdejší stadion je v majetku města, FC Zbrojovka Brno jej má v dlouhodobém pronájmu.

Zdroj a foto: město Brno

Související články

Přečtěte si  Isabella vzdala soutěž Miss, aby si z Třebíče do Turecka dojela pro světové zlato

Doporučujeme


3 Comments

  1. Takže ze smělých plánů na nový zemský stadion za Lužánkami pro víc jak 30 tisíc fanoušků zůstala v podstatě jen instalace nové vířivky pro mladé kluky z Andorry, aby se u nás mohli pořádně rozvířit. No to je bomba. Brno je opravdu město maket.

    • “Brno je opravdu město maket.”
      Maketa už je fyzický model, třeba v menším měřítku. Těch není moho. Mnohem více je počítačových modelů (vizualizací) – těch architekti produkují úctyhodné množství.

    • Nejdříve se musí ukončit soud o chodníky a pozemky okolo Lužanek teprve potom můžeme snít o novém stadionu . Na MORAVSKÝ ZEMSKÝ STADION ovšem Praha peníze nedá a samotné Brno peníze mít nebude.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*