Čaputová navštívila tajně Moravu, na jihu si užila dovolenou

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová navštívila přírodní krásy i historické památky jižní Moravy.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová si udělala prázdninový výlet na pomezí Slovenska a Moravy. S partnerem se vydala na kole do Mikulova a Lednicko-valtického areálu.

“Časť letnej dovolenky sme sa tento rok rozhodli venovať potulkám po krajine – na dvoch kolesách. V nohách máme vyše 240 kilometrov v Malých Karpatoch, na Záhorí a po Južnej Morave,” ohlédla se za prázdninovým výletem slovenská prezidentka na svém facebookovém profilu.

Podle jejích slov šlo o nenáročnou trasu plnou historie, kultury a přírodních krás. Navštívila nádhernou přírodu okolo řeky Moravy, ať už trojmezí Moravy, Rakouska a Slovenska na soutoku Moravy a Dyje, čarovné louky a lesy Záhoří či malebné karpatské vinohrady. Nechyběly ani historické skvosty jako je kostel svaté Markéty Antiochijské v Kopčanech či Mikulov a Lednicko-valtický areál zapsaný na seznamu UNESCO.

“Bicykel je skvelý spôsob, ako spoznávať krajinu a pritom urobiť niečo aj pre svoje zdravie a životné prostredie. Prajeme pekný zvyšok víkendu a leta!” popřála Zuzana Čaputová občanům Slovenska i Moravanům.

Autor: pjk, zdroj a foto: Facebook Zuzana Čaputová

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*