Další komplikace pro plánované Janáčkovo kulturní centrum. Antimonopolní úřad napadl zadávací řízení na zhotovitele, město se odvolá

Na začátku roku jsme informovali o prodlužení termínu podání nabídek na zhotovitele Janáčkova kulturního centra v Brně, který byl prodloužen do 1. března 2024 z důvodu velkého množství technických dotazů ze strany uchazečů. Nyní se zadavatelé, který mi jsou město Brno a Brněnské komunikace, potýkají s dalšími nepříjemnostmi. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal prvoinstanční nepravomocné rozhodnutí týkající se zadávacího řízení na zhotovitele stavby Janáčkova kulturního centra.

V rozhodnutí ÚOHS uvádí, že jedna z podmínek technické kvalifikace není v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Město Brno připravuje rozklad (odvolání), ve kterém bude dokládat oprávněnost požadovaných technických kvalifikací. 

Podáním rozkladu nenabývá prvoinstanční rozhodnutí právní moci, a zadávací řízení na zhotovitele Janáčkova kulturního centra tedy není v tuto chvíli zrušeno. Rozkladem se bude zabývat předseda ÚOHS. Během odvolacího řízení předloží Brno dále doplněnou technickou argumentaci a další specifika této jedinečné stavby.

Město má za to, že i s ohledem na počet účastníků řízení bylo vytvořeno reálné konkurenční prostředí, a nedošlo tedy k diskriminaci možných zájemců o účast v zadávacím řízení. Zda bude mít odvolací řízení u ÚOHS vliv na počátek stavby, nelze v tuto chvíli říci, jelikož soutěž stále běží a nelze vyloučit, že konečný výběr dodavatele by mohl proběhnout ve stejném čase, jako bude znám výsledek řízení o rozkladu.

Autor: red Zdroj a foto: Město Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*