Další úsek D48 na severní Moravě v provozu. Otevřela se i silnice I/58 u Příboru

Dálnice D48

Tento týden došlo k dokončení dvou důležitých dopravních staveb v moravskoslezském regionu. Jedná se o úsek dálnice D48 z Rybí do Rychaltic a silnice první třídy I/58 z Příboru do Skotnice. O zprovoznění obou pozemních komunikací informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Ze silnice první třídy se stal dálniční úsek

Nový dálniční úsek D48 Rybí – MÚK Rychaltice vznikl přestavbou silnice I/48, která byla provozována jako směrově nedělený čtyřpruh s nevyhovujícím šířkovým uspořádáním. Přestavba byla podle ŘSD nezbytná zejména z důvodu zvýšení bezpečnosti provozu, neboť se jednalo o silniční úsek s vysokým počtem dopravních nehod, ale i pro zvýšení komfortu jízdy a snížení dojezdových časů.

“V rámci stavby došlo mimo jiné k rozšíření silnice do standardní dálniční kategorie, vybudování nové vozovky v obou jízdních pásech a k doplnění středního dělícího pruhu. Byla osazena svodidla vyšší zádržné úrovně a došlo k úpravě vodorovného a svislého dopravního značení. Ze silnice I/48 tak vznikl plnohodnotný dálniční úsek,“ představil novou dálnici generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Dálnice D48 tvoří v rámci moravskoslezského regionu důležitou dopravní tepnu orientovanou západovýchodním směrem. Jedná se o komunikaci, která spojuje jižní část Moravskoslezska se střední Moravou na jedné a Polskem na druhé straně. Dálnice D48 je součástí transevropské silniční sítě TEN-T a mezinárodní silnice E462 Brno – Český Těšín – Krakov.

Mapa dokončeného úseku D48

Hotovo je i u Příboru

Druhou dnes zprovozňovanou stavbou je obchvat Skotnice na silnici I/58, který zajistí odvedení tranzitní dopravy z centra obce, díky čemuž dojde k výraznému snížení hluku i emisí. Zprovozněný úsek vede do nedalekého Příboru. “Technickou zajímavostí stavby je 150 metrů dlouhý hloubený tunel, který je veden pod Prchalovem“, uvedl k novému obchvatu Mátl.

Významným přínosem nového vedení trasy silnice I/58 je podle generálního ředitele ŘSD kvalitní dopravní napojení mezinárodního letiště Leoše Janáčka a průmyslové zóny Ostrava-Mošnov na dálniční síť.

Mapa dokončeného úseku silnice I/58

Zdroj: ŘSD, foto: ŘSD, Ministerstvo dopravy

Související články

Přečtěte si  Stavba obchvatu Blučiny je na spadnutí. Nová spojnice dálnic D2 a D52 bude stát jednu miliardu korun

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*