Děkujeme za celou Moravu! Slovácko získalo pohár, rozdrtilo Spartu

1. FC Slovácko slaví vítězství v domácím poháru.

Fotbalisté Slovácka zvítězili ve finále domácího poháru, nad pražskou Spartou vyhráli přesvědčivě 3:1 a dosáhli na první velkou trofej v klubové historii. Slovácko se tak stalo jedním z mála moravských týmů v novodobé fotbalové historii, kteří dokázali prolomit dominanci českých týmů. Všechny branky padly v Uherském Hradišti už v prvním poločasu.

Domácí Slovácko se dostalo do vedení už v 11. minutě díky proměněné penaltě Václava Jurečky. Ve 33. minutě navýšil vedení uherskohradišťského celku Petr Reinberk. Tři minuty před poločasem snížil parádní střelou pražský Dávid Hancko, jen minuta ale Moravanům, přesněji Reinberkovi, stačila k posílení brankového rozdílu, který udrželi až do závěrečného hvizdu.

Finále poháru Fotbalové asociace České republiky se mělo odehrát už před dvěma týdny, kvůli nezpůsobilému terénu v důsledku špatného počasí se ale odložilo až za víkendový konec ligové sezony. Výběr stadionu padl na Uherské Hradiště proto, že Slovácko bylo ke dni semifinále hůře postaveným týmem v tabulce koeficientů poháru za roky 2017 až 2021.

Tým ze srdce Slovácka dosáhl na fotbalový pohár až na třetí pokus. V roce 2005 podlehlo ostravskému Baníku 2-1. O čtyři roky později zase nestačilo na Teplice (1-0), zároveň tehdy Slovácko hrálo jako druholigový tým.

Petr Reinberk slaví gól

Úspěch pro celou Moravu

Z přelomového úspěchu Slovácka se radovali nejen fanoušci z Uherského Hradiště, ale z celé Moravy. Moravskému celku přáli proti Čechům, zvláště když se jednalo o jedno z pražských “S”.

“Za celou Moravu děkuju!” komentoval na Facebooku Slovácka Pavel Langr. “Pohár je na Moravě!” přidal se radostně Ota Duchoslav. “To byla jízda! Pepani se nestačili divit. Veliký dík za celou Moravu!” neskrýval své nadšení Jaroslav Chmelař.

Výrazné úspěchy u moravských celků v novodobé fotbalové historii vzácné. V samotném poháru za od vzniku ČR zvítězily jen třikrát (2012 Sigma Olomouc, 2017 Fastav Zlín, 2022 Slovácko), jednou se to podařilo slezskému Baníku Ostrava (2005), který také jako jediný z celků mimo Čechy získal titul ligového šampiona (2004).

Slovácku se letošní sezona podařila. Vedle zisku poháru se může vykázat také čtvrtým místem v nejvyšší ligové soutěži. Hradišťský celek si navíc zajistil účast ve 3. předkole Evropské konferenční ligy a za určitých okolností může poskočit do 3. předkola vyšší Evropské ligy.

Přečtěte si  Na jubilejním dvacátém ročníku motocyklového závodu Slovácký okruh padl traťový rekord

Autor: pjk, foto: 1. FC Slovácko

Doporučujeme


1 Comment

  1. Parádní úspěch! Oligarcha Křetínský by už měl to vládní mužstvo konečně prodat a soustředit své investice domů na Moravu. Nakonec i sami “železní sparťané” to po něm chtějí (kromě toho, že volají i po odvolání jejich legendy Tomáše Rosického z postu sportovního ředitele) 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*