Desítky přestupků denně, odhalilo nové měření na Hosově

Ilustrační foto

Úsekové měření rychlosti na pelhřimovské výpadovce z Jihlavy u části města Hosov bylo spuštěno na začátku ledna. Ze statistiky přestupků vyplývá, že zde denně porušují rychlost desítky řidičů.

Sedmdesátka na Hosově není samozřejmost

Podle vedení jihlavské radnice v místech, kde je rychlost dopravním značením už dlouhodobě snížena na 70 km/hod, řidiči pravidelně překračují i devadesátku. Je zde komplikované odbočování a také přecházení frekventované ulice od autobusové zastávky. Na silnici je podle kalibrovaného dopravního sčítání intenzita provozu v průměru 13 000 vozidel za 24 hodin. Podle policistů, kteří tento úsek silnice na hosovském kopci zařadili mezi vhodné pro úsekové měření, se jen na začátku roku stalo v místě 8 vážných nehod.

„Už jen samotnou instancí radaru došlo nyní v místě ke snížení rychlosti většiny vozidel díky psychologickému efektu,“ uvedl jihlavský radní pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal. Rekordmanem je za prvních deset dnů provozu úsekového měření rychlosti u Hosova řidič, který projel tímto úsekem rychlostí 122 km/h.

Dalším místem, kde je v Jihlavě v provozu úsekové měření rychlosti, je jihlavský tunel. Od dubna 2019, kdy zde bylo měření spuštěno, překročilo do konce roku 2019 rychlost přes 27 tisíc řidičů. Za celý rok 2020 už to bylo o 11 tisíc přestupců míň. Rychlost v tunelu překročilo v loňském roce celkem přes 16 tisíc řidičů.

Zdroj: město Jihlava, foto: Pixabay

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*