Díky sbírce do Brna doputovaly tisíce pyžam pro děti v nemocnicích

Dárci byli letos neobyčejně štědří.

Brno každoročně vyhlašuje sbírku pro děti v nemocnicích. Po tématech z minulých let jako dětské hračky nebo knihy letos byla zvolena pyžama. Brna doputovala pyžamka, domácí oblečení i hračky ze všech koutů republiky. Nebývalá štědrost lidí tak dovolila obdarovat vedle Dětské nemocnice i další organizace.

Štědrost dárců pomohla letos nejen Dětské nemocnici

„Původně jsme chtěli nasbírat několik pyžámek pro Dětskou nemocnici, aby měl její personál pro své malé pacienty pestrý výběr a mohl tím udělat dětem radost. Nakonec se jich podařilo vybrat tolik, že jimi můžeme vedle černopolní Dětské nemocnice podpořit i novorozenecká oddělení v Bohunicích, u Milosrdných bratří nebo na Obilním trhu, ale také dětské domovy nebo azylové domy pro matky s dětmi,” uvedl první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

V Dětské nemocnici z dodaných zásilek vytřídili 12 520 pyžam a více než 5 tisíc kusů dalšího textilu, jako jsou trička, mikiny nebo tepláky, které děti využijí při pobytu mimo postýlku. Kromě toho nám dárci zasílali hračky, zejména plyšové a látkové, ale objevily se i stavebnice, hry, knihy, hračky pro kojence, auta a panenky.

Pyžama pro děti v nemocnicích

Magistrát města Brna a Dětská nemocnice již předaly 70 pytlů oblečení Klokánku či jedenáct firmě Lear Corp. pro nemocnici Vyškov a pět Dětskému domovu v Tišnově.

Podle Hladíka se do sbírky vedle jednotlivců zapojili například farníci z katolického domu v Křižanově, zdravotnické školy, vězenkyně ze Světlé nad Sázavou, Nadace pro radost v Líšni, městské části, základní a mateřské školy, nadační fondy, různé spolky a kluby i velké firmy.

Pyžama pomáhají navodit domácí prostředí

„Nejeden balíček obsahoval pozdravy a poděkování zdravotníkům a přání brzkého uzdravení dětem. S pomocí pyžam s dětskými motivy a postavičkami hrdinů i s pestrým povlečením, které je mnohdy tematicky doplňuje, budou lůžková oddělení v mnohém připomínat dětské pokojíčky a stanou se domáckým prostředím nejen pro malé pacienty, ale i rodiče, kteří je na jejich cestě za uzdravením provázejí,” uvedla Jana Šífová z brněnské Fakultní nemocnice.

Lednovou sbírku město pořádá každoročně, v minulých letech se zaměřilo například na knihy, hračky nebo autolékárničky. Výtěžkem podporuje různé organizace v Brně, nemocnice či spolek Medici na ulici, který poskytuje základní zdravotní péči lidem bez domova.

Zdroj: město Brno, foto: Z. Kolařík

Přečtěte si  Varhany v Uherském Hradišti uspěly v soutěži památka roku. Město chystá také další opravy hradeb

Související články

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*