Divadelníci ve Zlíně uložili do hlediště časovou schránku se vzkazem pro budoucí generace

Pondělí 10. července se zapsalo do kroniky Městského divadla Zlín. Divadelníci uložili do hlediště Velkého sálu, které právě prochází rekonstrukcí, měděnou krabičku o rozměrech 15,5x21x5 centimetrů se vzkazem pro budoucí generace. Originální schránka vyrobená v divadelních dílnách je umístěna do druhé řady a ukrývá reklamní nosiče divadla a několik dalších zajímavostí včetně informačních brožur města Zlína.

Součástí krabičky je také dopis pro nálezce s tímto textem:

„Zdravíme všechny do budoucnosti, je 10. července 2023 a my ukládáme tuto schránku pod schody v hledišti Velkého sálu právě pro Vás, abyste našli náš odkaz, až budete po letech znovu modernizovat zlínské divadlo.

Nová, již 78. sezóna, by se měla zahájit 9. září 2023 slavnostním galavečerem Aplaus s vyhlášením výsledků divácké ankety již v novém hledišti.

Ve schránce najdete soudobé reklamní nosiče a další zajímavosti – katalog předplatného na sezónu 2023/2024, katalog 27. ročníku mezinárodního divadelního festivalu Setkání Stretnutie, katalog přehlídky Zaráz 2023, program k inscenaci Ženy na pokraji nervového zhroucení (poslední premiéry před rekonstrukcí), program na měsíc červen 2023, propisku a tužku s logem divadla, buttonky a tričko se sloganem Pojď do Městského divadla Zlín.“

Krabička obsahuje také červnovou fotografii všech zaměstnanců, snímek Velkého sálu před rekonstrukcí se sedadly i bez sedadel a rovněž tiskovou zprávu k zahájení historické rekonstrukce hlediště.

Raritou je umístění úlomků z kašny na divadelním nádvoří. „Jedná se o zcela legendární místo, kde se lidé setkávali, kde vznikaly vztahy. Kašna se plnila jen jedenkrát za rok kvůli festivalu Setkání Stretnutie a byla svědkem několika vydařených večírků, nicméně její životnost právě v roce 2023 dostála vrcholu a čeká na svůj další osud,“ uvedla mluvčí divadla Hana Vondrášková.

Autor: red Zdroj a foto: Město Zlín

Související články

Přečtěte si  Relaxační zóna na Velkém náměstí v Kroměříži měla úspěch. Během léta přilákala tisíce návštěvníků

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*