Do 17. prosince můžete ve čtyřech městech hledat Rychlé šípy

Právě v těchto dnech probíhá ve třech moravských městech, konkrétně v Brně, Jevíčku a Prostějově, a také v Praze tradiční městská pátrací hra pro širokou veřejnost, která připomíná legendární chlapeckou partu známou z děl spisovatele Jaroslava Foglara.

Dny se krátí a brzký soumrak halí historická centra měst do tajemného hávu tmy, kterou zahání jen svit pouličních lamp. Mnohde tak můžete pocítit atmosféru Stínadel, zvláštní čtvrti plné tajemství, kam se vydávala pětice kluků z kluby Rychlých šípů na výpravy za dobrodružstvím. Shodou okolností také v tomto období 17. prosince v roce 1938 poprvé vyšel v časopisu Mladý hlasatel příběh Rychlých šípů.

Sdružení přátel Jaroslava Foglara (SPJF), které sdružuje čtenáře a fandy foglarovek, každoročně v tuto dobu pořádá hned v několika městech pátrací hru, díky které může každý zažít dobrodružné pátrání v uličkách “Stínadel” a s trochou štěstí se i setkat s Rychlými šípy.

Princip hry je jednoduchý – figurína či baner pětice hochů v životní velikosti je vždy vidět z nějakého veřejně přístupného místa v ohraničeném hracím území, často kluci vykukují z nějakého balkónu nebo římsy. Vašim úkolem je pátrat v uličkách a Šípáky najít, máte na to čas do 17. prosince,” sdělil člen vedení SPJF Martin Vérteši.

Fotografie z jednoho z minulých ročníků hry

Mapky hracího území v jednotlivých městech najdete na společném webu hledamers.spjf.cz, Zprávy o úspěšných nálezech (ideálně i s fotkou nebo kresbou přesného místa) pak posílejte na email hledamers@spjf.cz.

V některých městech bude 17. prosince následovat Večer světel, tradiční vzpomínková akce, na které proběhne i vyhlášení výsledků hry v daných městech.

Autor: red Foto: spjf.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*