Do nemocnic na Moravě míří vojáci, pomohou na covidových odděleních

Zhoršená covidová situace vedla část nemocnic na Moravě k žádosti o výpomoc od bezpečnostních složek státu. Armáda přislíbila čtyřicet vojáků. Žádost podala brněnská Nemocnice u sv. Anny stejně jako Vojenská nemocnice.

Nemocnice plní pacienti s onemocněním COVID-19. Kvůli nedostatku kapacit jsou nuceny vyčleňovat jednotlivé kliny a odkládat běžné operace. Větší a lépe vybavené instituce začaly převážet pacienty z menších nemocnic.

Stejně jako loni i letos ve zhoršené situaci žádají nemocnice o pomoc ze strany bezpečnostních složek státu. “Od pondělí začínají čtyři desítky vojáků pomáhat v nemocnicích. První žádosti o pomoc jsme obdrželi cestou Ústředního krizového štábu od zdravotnických zařízení z Moravy,” uvedla na twitteru Armáda ČR.

V těžké době opravdu pomohli

Například brněnská Fakultní nemocnice u svaté Anny měla před rokem vyčleněno vždy deset pomocníků od policie, hasičů a vojáků. O podobě nynější pomoci vedení nemocnice jedná.

“Naši zdravotníci si loni jejich pomoc velmi pochvalovali, byli pracovití, disciplinovaní a opravdu v těžké době velmi platní. Rádi bychom tyto posily využili na všech klinikách, kde máme covidové pacienty, i v testovacím centru,” uvedla mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská. Podle ní zároveň neklesá zájem o očkování.

O pomoc také požádala brněnská Vojenská nemocnice,

autor: pjk, foto: FNUSA

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*