Do Nemocnice u sv. Anny dorazily tisíce balení ivermectinu. Uleví, ale není schválený

Ilustrační foto

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dostala deset tisíc balení ivermectinu, který ulevuje pacientům při těžkém průběhu onemocnění koronavirem. Nemocnice už dříve vyzkoušela lék na třiceti pacientech, zdravotní stav většiny se ve spojení s další léčbou zlepšil. Ivermentin přitom plně neschválilo ani ministerstvo zdravotnictví, ani Státní ústav pro kontrolu léčiv.

Svatoanenská nemocnice v Brně zkoušela ivermektin už od loňského listopadu a podala jej třiceti pacientům. „Zatím se jedná o malý počet pacientů na to, abychom mohli dělat ucelené závěry. Nicméně tolerance léčby byla velmi dobrá, nežádoucí účinky minimální, zdravotní stav velké většiny pacientů se po užívání ivermektinu a ve spojení s další léčbou podařilo zlepšit natolik, že mohli být propuštěni domů,“ uvedl podle serveru iRozhlas.cz primář I. interní kardioangiologické kliniky nemocnice Michal Rezek.

“Aktuální situace je taková, že lék jsme již včera a dnes začali podávat našim pacientům na covidových odděleních. Státní ústav pro kontrolu léčiv vydal kladné stanovisko k použití léku ivermectin u hospitalizovaných pacientů v nemocnicích,” informovala mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Podle ní nemocnice dostala oficiální kladné stanovisko ministerstva zdravotnictví o povolení k distribuci do ostatních nemocnic.

Připravuje se distribuce do dalších nemocnic

Zdejší nemocniční lékárna již obeslala všechny nemocniční lékárny v celé republice s informací, že mohou posílat objednávky pro své hospitalizované pacienty.

Přestože zatím antivirotikum nezískalo oficiální schválení mimo těžké hospitalizované případy, nemocnice chystá distribuci do dalších nemocničních zařízení. První dávky zřejmě poputují do dalších nemocnic na Moravě.

Zdroj: Nemocnice u sv. Anny, foto: Pixabay

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*