Do vyšších pater tabulky povede vítkovické hokejisty Mojmír Trličík, doplní jej asistenti Klesla a Svozil

Mojmír Trličík
Mojmír Trličík

Ve zbytku sezony, ve kterém bude hlavním úkolem vymanění se ze spodku extraligové tabulky, povede A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA trenérský triumvirát. Dočasný kouč Mojmír Trličík byl potvrzen v roli hlavního trenéra. Doplní jej jako asistenti Rostislav Klesla s ještě nedávno bohatou hráčskou praxí a také Ladislav Svozil, který má za sebou značné trenérské zkušenosti i se záchranou.

Od středečního rána má A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA definitivně potvrzen nový trenérský štáb, jehož úkolem bude dostat ostravský tým z nejspodnějších příček extraligové tabulky a zachránit tak nepříznivě se vyvíjející sezonu i samostatnou příslušnost modro-bílého klubu v nejvyšší soutěži.

Potvrzení nových trenérů předcházelo páteční odvolání dosavadní dvojice Jakub Petr – Pavel Trnka. Jakub Petr také současně skončil i ve funkci generálního manažera HC VÍTKOVICE RIDERA.

Dočasné řešení se změní na trvalé

Pro poslední zápas před reprezentační přestávkou dostali mužstvo na starost Mojmír Trličík a Rostislav Klesla. Během konce víkendu a začátku tohoto týdne pak následovala řada jednání s několika vytipovanými trenéry, kteří připadali v úvahu pro post hlavního trenéra ve Vítkovicích. Jednání probíhala korektně, řešili jsme všechny možné varianty a nakonec jsme vyhodnotili jako nejideálnější ponechat jako hlavního trenéra Mojmíra Trličíka, který si k sobě vybral jako asistenty Rostislava Kleslu a Ladislava Svozila,“ říká šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

Hadamczik a Vůjtek odmítli

Nabídku převzít vítkovické mužstvo dostali i zkušené trenérské ikony Alois Hadamczik a Vladimír Vůjtek. „S oběma pány trenéry jsem byl v osobním kontaktu. S Aloisem Hadamczikem jsme probírali možnost být hlavním trenérem a generálním manažerem. Pan Hadamczik nevyužil nabídku být hlavním trenérem z jediného prostého důvodu, kterým je fakt, že nedávno prodělal operaci ramene. Ale domluvili jsme se na spolupráci na úrovni poradce a konzultanta. Takže Alois Hadamczik zůstává s námi v kontaktu a bude nápomocen jak svými trenérskými, tak manažerskými schopnostmi,“ líčí Aleš Pavlík. „S Vladimírem Vůjtkem jsme možnost jeho návratu na střídačku také řešili, ale on sám přiznal, že se ve svém věku na trénování necítí, ale v každém případě bude klubu i novým trenérům k dispozici v roli konzultanta, jak tomu bylo doposud,“ pokračuje šéf vítkovického klubu s tím, že rozhodnutí trenérských legend bezvýhradně respektuje. Jednání probíhala i s aktuálním trenérem prvoligové Poruby Milošem Holaněm.

Trličík má zkušenosti z finále i z boje o záchranu

Po zvážení všech aspektů a veškerých pro a proti jsem se nakonec rozhodl potvrdit v roli hlavního trenéra Mojmíra Trličíka. Je to trenér, který má dlouhou praxi s trénováním mládeže i v mužské extralize, před časem s podceňovaným kádrem dokázal dojít až do finále, což je pro Vítkovice dosud poslední získaný cenný kov. Jeho odborné trenérské znalosti jsou na vysoké úrovni a má zkušenosti i s bojem o záchranu. Společně s Mojmírem Trličíkem jsme pak řešili otázku jeho asistentů,“ vysvětluje Aleš Pavlík.

Předně jsem velice rád, že jsem dostal důvěru, a i když vím, že nás čeká hromada hodně těžké práce a opravdu nesnadné období, nepřemýšlel jsem prakticky ani vteřinu a nabídku vést opět A-mužstvo Vítkovic jsem přijal,“ líčí potvrzený nový trenér Mojmír Trličík.

Mojmíra Trličíka doplní na střídačce dosavadní asistent pro rozvoj mladých hráčů Rostislav Klesla a sportovní manažer Ladislav Svozil. „Tato dvě jména vzešla z mých požadavků. S Rosťou Kleslou jsme vedli už tým v Hradci Králové a byl jsem velice mile překvapen jeho přístupem a snahou přenést zkušenosti, z nedávno ukončené hráčské kariéry, do trenérské pozice a musím přiznat, že velice dobře. Přítomnost Ládi Svozila v trenérském štábu jsem si dal také jako jeden z požadavků, protože on sám má za sebou bohatou trenérskou praxi, zažil i krizové sezony. Častými konzultacemi a svými postřehy ze hry nám pomáhal už před lety, kdy jsme vítkovické A-mužstvo vedli se Zdeňkem Motákem, zároveň tehdy i výrazně pomáhal se sestavením a doplněním kádru. Jsem přesvědčen, že i jeho názory mohou i dnes v dané situaci být ku prospěchu. Jsem rád, že můžu pracovat s těmito dvěma kolegy. Mám radost, že se majiteli klubu Aleši Pavlíkovi podařilo do dění zainteresovat i trenérské legendy, jakými jsou pan Vůjtek a pan Hadamczik. Věřím, že se nám všem společně podaří zvednout výkony týmu a především pravidelně sbírat body. Bude to dřina, ale jdeme do toho s absolutní vírou, že to na konci bude úspěšné,“ ví trenér Trličík.

Vítkovice nesmí zmizet z extraligové mapy

Já jsem velice rád, že Mojmír nabídku přijal a přijal i výzvu v takto těžké situaci převzít zodpovědnost za tým a společně s hráči i všemi dalšími v našem klubu bojovat za to, aby Vítkovice nezmizely z extraligové mapy. Jsem přesvědčen, že v dané chvíli jsme sestavením tohoto trenérského štábu udělali maximum možného a toho nejlepšího. Velmi si vážím postoje našich trenérských legend, které připojením se k naší společné práci daly jednoznačně najevo, jak moci jim na osudu Vítkovic záleží a že chtějí v této nelehké situaci pomoci. Věřím, že náš boj vezmou za svůj i naši příznivci a ostravští fandové a v období, kdy nás bohužel v rámci programu v Aréně čeká kromě jednoho domácího utkání měsíc zápasů na ledech soupeřů, nám budou fandit. Přijdou nás podpořit proti Olomouci a budou nás podporovat i ve venkovních utkáních třeba na dálku. Oni jsou taktéž nedílnou součástí vítkovického klubu. Věřím i našim privátním partnerům a sponzorům, že zůstanou na naší straně a také nám pomohou v této nesnadné době. S maximální pokorou a respektem ke všem našim příznivcům věřím, že se po náročnější době vrátíme všichni opět na jednu loď a potáhneme společně za jeden provaz. Ze srdce si to přeji,“ uzavírá šéf vítkovického hokejového klubu Aleš Pavlík.

Autor: resp Zdroj a foto: HC HC Vítkovice Ridera

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*