Do Zbrojovky Brno přestoupil Adam Fousek z Pardubic

Adam Fousek v dresu Zbrojovky Brno
Adam Fousek v dresu Zbrojovky Brno

Kádr Zbrojovky se rozšířil o první letní posilu, z Pardubic přichází pětadvacetiletý levý záložník Adam Fousek. Autor osmi loňských branek podepsal v Brně smlouvu na tři roky. Dnes absolvuje první trénink a zasáhnout by měl i do zítřejšího utkání s Opavou.

Odchovanec pardubického fotbalu strávil většinu kariéry ve svém rodném klubu, krátce působil i v Mladé Boleslavi. Zde si v roce 2014 připsal v rámci hostování jeden prvoligový start. V minulém ročníku nastřílel v dresu Pardubic osm branek, na šest dalších přihrál.

Jednu z asistencí si Adam připsal i v domácím duelu proti Zbrojovce (1:1), do odvety nenaskočil. Byl to jeden ze tří duelů, který vynechal. Celkově má ve druhé nejvyšší soutěži na kontě 27 branek.

V kontaktu s panem Požárem jsme byli už od zimy. Zbrojovka projevila zájem nejkonkrétněji a nejrychleji a jsem rád, že se vše povedlo dotáhnout a můžu být tady. Brno je týmem s nejvyššími ambicemi a už se těším na spoluhráče, na zápasy a na fanoušky. Obrovský dojem na mě udělal trenér, se kterým jsem se měl možnost potkat,” uvedl Fousek po podpisu.

Adam je připravený dopomoci Zbrojovce k postupu do první ligy: “vím, jaký je klubový cíl, a postup z prvního místa je i mým osobním cílem. Doufám, že se nám to povede a že budu Zbrojovce v tomto ohledu platný.

Dosavadní statistika Adama Fouska v druhé nejvyšší soutěži

Adam by se měl objevit již v nedělním přípravném zápase s SFC Opava. Hraje se v neděli 23. června od 16 hodin ve Štěpánkovicích

Autor: red Zdroj: fczbrno.cz Foto: fczbrno.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*