Dva tisíce lidí na venkovních akcích, zavíračka v deset. Ministr Prymula vyhlásil další omezení

Ministr zdravotnictví Roman Prymula

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula vyhlásil další opatření proti šíření koronaviru. Týká se především vnitřních i venkovních hromadných akcí. Restaurace a bary budou muset zavírat ve 22 hodin. Zprávy z Moravy přinášejí přehled nových opatření.

Limit pro hromadné akce, dřívější zavíračka

Nedávno jmenovaný ministr zdravotnictví Roman Prymula ve středu na brífinku shrnul nová opatření proti šíření koronaviru.

Další opatření se nyní týkají především hromadných akcí. Venkovní sportovní akce budou mít limit 2 tisíce lidí, pokud budou ve více sektorech například při fotbalovém utkání. „Je v zájmu, aby byly tyto sportovní aktivity limitovány. Po ukončení zápasu dochází k poměrně blízkým kontaktům okolo stadionu,“ uvedl na brífinku Prymula.

Venkovní akce na stání mají limit 50 osob. Stále také platí zákaz vnitřních akcí na stání pro více než deset lidí. V jednosektorovém režimu uvnitř se bude moci zúčastnit maximálně 500 diváků. Tisíc osob může vnitřní akci navštívit, pokud budou ve více sektorech. Co se týče omezení vnitřních akcí, běžných divadelních představení by se opatření podle Prymuly příliš dotknout nemělo.

Další opatření se dotknou kadeřnictví či holičství. Nebudou zavřená, ale dostanou další pokyny pro provoz. „Musí tam probíhat dezinfekce, pokud má kadeřník příznaky onemocnění, neměl by pracovat,“ upřesnil v rámci svého projevu Prymula.

Omezení pocítí citelně bary a restaurace. Budou muset zavírat místo o půlnoci už ve 22 hodin. Opatření je časově omezené na 14 dní. Pak se uvidí.

Krizový štáb se obnovil

Tento týden se obnovil Ústřední krizový štáb, rozhodla o tom vláda. V jeho čele opět stojí ministr vnitra Jan Hamáček. Ten už v pondělí řekl, že za hlavní cíle činnosti tohoto orgánu považuje ochranu zranitelných skupin obyvatelstva a zajištění toho, aby nebyl přehlcen zdravotnický systém. Plénum Ústředního krizového štábu se schází tento týden podruhé, v budoucnu plánuje schůzky jednou týdně.

Zdroj a foto: Ministerstvo zdravotnictví

Související články

Přečtěte si  Udělovaly se "Památkářské oskary". Objevem roku je nález 1000 let starého kostela ve Znojmě

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*