Dvě letecké nehody na jihu Moravy. Pád letadla u Milotic nepřežili dva lidé

Pád vírníku u Vyškova

Při nehodě malého letadla u Milotic na Hodonínsku v pátek v podvečer zemřeli dva muži. Potvrdil to mluvčí jihomoravských policistů i mluvčí záchranářů, kteří na místo přijeli. Letadlo po pádu shořelo. Při nehodě vírníku u Vyškova se zranil jeden člověk.

Malé letadlo u Milotic na Kyjovsku

Nehoda byla ohlášena krátce po 18:00, na místo vyrazila letecká a dvě pozemní posádky. Oba lidé v letadle bohužel zemřeli ještě před jejich příjezdem, už jim nebylo možné pomoci,” uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Oba pasažéři, kteří při nehodě zemřeli, byli muži, jednomu bylo 46 let, druhému 31 let. Zatím není jasné, zda stroj začal hořet už za letu nebo až po dopadu na zem. “Příčiny a okolnosti nehody zjišťujeme,” uvedl Malášek s tím, že na místo jede také letecký inspektor.

Mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský doplnil, že hasiči přijali hlášení o pádu letadla označovaného jako ultralight nedaleko milotického letiště po 18:00. “Na místo vyjely tři jednotky hasičů, před jejich příjezdem letadlo hasili hasicím přístrojem svědkové nehody. Hasiči pak k likvidaci požáru použili jeden vysokotlaký proud,” doplnil Venclovský.

Vírník u Vyškova

Dnes se jednalo už o druhou leteckou nehodu v kraji. Odpoledne nedaleko Vyškova u dálnice D46 havaroval takzvaný vírník, tedy malé letadlo s vrtulí a rotorem. Jeden člověk se při nehodě zranil.

Při příjezdu první jednotky k nehodě zasahující zjistili, že vírník se nachází asi tři metry od dálnice a pilot je již mimo vrak. Hasiči poskytli zraněnému první pomoc a podrobnějším průzkumem zjistili, že k požáru vírníku nedošlo.

Poté, co pracovníci záchranné služby zajistili zdravotní stav zraněného, jednotky pomohly s jeho transportem do vrtulníku letecké záchranné služby. Hasiči dále zajistili vrak proti požáru, sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny a po vyšetření havárie pomohli s naložením vraku. Provoz na dálnici byl během zásahu omezen.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: HZS JMK

Související články

Přečtěte si  Pět moravských radnic bylo nově zapsáno na seznam národních kulturních památek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*