Euforie! Nevěděl jsem, kam mám běžet, řekl po své první ligové trefě olomoucký Zmrzlý

Sigma jede. Olomouc sice ve druhém kole Fortuna ligy nestačila na Spartu, zbylé čtyři zápasy ale vyhrála a s dvanácti body drží čtvrté místo tabulky. Ke klíčovým postavám sestavy trenéra Radoslava Látala patří i jednadvacetiletý Ondřej Zmrzlý, jenž v posledním duelu svou premiérovou trefou rozhodl o výhře nad Zlínem.

Sigma na půdě Ševců zvítězila 1:0. Jediný gól zápasu dal v úvodu druhé půle Zmrzlý, který se dočkal premiérové trefy ve svém čtyřiadvacátém ligovém startu. „Bylo to o tom, kdo dá první gól. Pro vývoj utkání to bylo strašně důležité a jsem rád, že se to povedlo nám,“ prohlásil v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz mladý záložník.

Jak jste si gólovou radost vychutnal?

Čekal jsem na to 24 zápasů. Měl jsem to v hlavě a taťka mi před každým zápasem opakoval, že teď už ho určitě dám. Byly to nádherné pocity a obrovská euforie. Nevěděl jsem, co mám dělat, ani kam mám běžet.

Už jste za gól zaplatil?

To ještě ne, ale něco mě to stát určitě bude.

Jak se vůbec vaše gólová situace zrodila?

Roman Hubník na mě řval, že mám více zabíhat za obranu, že obránci stojí vysoko. Řekli jsme si o tom i v kabině, tak jsem si tam hned na začátku druhé půle zaběhl, dostal jsem nádhernou přihrávku a uklidil jsem to do sítě.

Zmínil jste Romana Hubníka. Jak moc je pro tým důležitý?

Strašně moc. Má velkou kvalitu a spoustu zkušeností, které nám rád předává. Je osobností v kabině i na hřišti a my víme, že se o něj můžeme opřít a spolehnout se na něho.

Je právě on jedním z důvodů, proč se vám na začátku sezony tolik daří?

Myslím, že určitě. Dokázal nás zkorigovat a zorganizovat. Třikrát jsme vzadu udrželi nulu, on je jedním z důvodů.

Několik hráčů Sigmy nedávno odehrálo reprezentační zápas proti Skotsku. Přenesli pak pohodu i do vaší kabiny?

Je to možné. Odehráli totiž hodně dobrý zápas a mohli si tak zvednout sebevědomí. Straně moc jsme jim to přáli a v  dobrém slova smyslu jsme jim záviděli. Protože za reprezentaci si nezahraje každý.

V Olomouci nastupujete pravidelně, pouze jeden zápas jste neodehrál celý. Jste se svou pozicí spokojený?

Přečtěte si  Prostějov získal bývalého gólmana lvíčat. Chci se vrátit do ligy, říká Vejmola

S vytížením naprosto, vždyť více jsem hrát skoro ani nemohl. Výkony jsou někdy lepší a jindy zase horší, ale ještě se sžívám s novým postem. Může to být ještě lepší.

Start do sezony se vám vydařil. Věříte, že se v tabulce dokážete udržet nahoře?

Vstoupili jsme do toho dobře a každý zápas jsme si věřili, že ho můžeme vyhrát. Jsme spokojení a věříme, že se nahoře udržíme co nejdéle. Pokud to půjde, tak chceme hrát o vrch tabulky.

Loňská sezony Sigmě moc nevyšla, teď ale atakujete nejvyšší příčky. V čem nastala hlavní změna?

Předtím přišli noví hráči, byl tady nový trenér, okysličilo se to, ale chvíli trvá, než si všechno sedlo. My jsme si sedali postupně a chvíli zabralo, než jsme se naladili na novou notu. Potřebovalo to čas.

Teď vás čeká Plzeň, věříte si na ně?

Při naší formě se nemáme koho bát. Samozřejmě, že máme respekt, protože víme, jakou mají kvalitu, ale nechceme být odevzdaným soupeřem. Nechceme jen bránit, budeme se rvát o body.

Vy jste mladý, je vám 21 let a ligu hrajete teprve druhým rokem. Díváte se ale už do budoucna? Láká vás třeba i zahraničí?

Tím se teď nezabývám a jsem rád, že hraju. Když ale bude odvádět dobré výkony, tak třeba někdy něco přijde. Každý hráč má nějaké sny a ani já nejsem výjimkou.

Autor: resp Foto: SK Sigma Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*