Festival Comic-Con Junior přivede do Brna hvězdy seriálů. Přijede Clark Kent i jedna z postav ze Star Treku

Za pár týdnů se Výstaviště Brno promění v epicentrum popkultury, když se zde uskuteční druhý ročník festivalu Comic-Con Junior. Víkend 21. a 22. října přinese do moravské metropole řadu hvězd z oblíbených filmů, seriálů, počítačových a deskových her, komiksů a literatury, a to především v žánru sci-fi a fantasy. Mezi nejočekávanějšími hosty budou například legendární Clark Kent nebo jedna z hlavních postav kultovního seriálu Star Trek: Enterprise. Festival Comic-Con Junior tak opět nabídne svým návštěvníkům unikátní zážitky a setkání s jejich oblíbenými postavami.

„Mám velkou radost, že můžeme prozradit jména dalších hvězdných hostů! Druhý ročník naší populární akce bude totiž zajímavými jmény nabitý. Fanoušci se mohou těšit na ikonu seriálu Superman, amerického super hrdinského herce Deana Caina. Ten si mimochodem zahrál i v seriálu Beverly Hills 90210 jako přítel Brandy Rick,” uvádí k programu Pavel Renčín, marketingový ředitel z Active Radio, které akci pořádá.

Dean Cain

„Náš pop-kulturní víkend doplní Connor Trinneer, další Američan, který si zahrál v letech 2001–2005 jednu z hlavních postav seriálu Star Trek: Enterprise, a to komandéra Charlese Tripa Tuckera. Ve stejné dekádě se taky objevil v celkem deseti epizodách seriálu Hvězdná brána: Atlantida jako Wraith Michael Kenmore,” doplňuje Renčín. Connor Trinneer se tak přidá ke „kolegovi” z Hvězdné brány, Michaelu Shanksovi. Ten byl vůbec prvním odtajněným jménem letošního programu, jedná se o představitele postavy doktora Daniela Jacksona.

Connor Trinneer

Protože brněnský Comic-Con Junior nabízí hlavně rozšířený program pro mládež, nebudou na akci chybět i herci ze známých českých pohádek. Představitel řady televizních princů a králů Jan Čenský dorazí třeba po boku Ivety Andrlové, známé herečky ale i dabérky, nebo Nadi Konvalinkové.

Nedílnou součástí bude i Pokémon zóna nebo obří videoherna

Setkání s filmovými a komiksovými hvězdami i youtubery samozřejmě doplňuje v průběhu víkendu i soutěž v cosplay, tedy v převlecích oblíbených postav a ikon, arkádovky, videohry, workshopy, výstavy nebo virtuální realita. „Programové linie se budou věnovat fenoménům jako manga, anime a japonská kultura, Star Wars, Stargate, Pán času i další sci-fi, samozřejmě nebudou chybět ani Harry Potter, Pán prstenů a jiné fantasy,“ doplňuje Václav Pravda, programový ředitel festivalu.

Návštěvníci se mohou těšit i na zajímavé povídání o videohrách, komiksových světech, primárně Marvel a DC, o literárních světech i populární vědě a technice nebo na speciální expozici od Hvězdárny a planetária Brno. V uličce Artist Alley budou prezentovat i prodávat svá díla tvůrci a umělci z různých zemí. Na místě si bude možné koupit merch spojený s populárními franšízami. Videoherně a deskoherně bude vyhrazena plocha až 2000 m2. V rámci obří videoherny budou představeny nové i retro konzole, virtuální realita, ale také herní počítače nebo notebooky, deskoherna pak nabídne desítky stolů pro karetní a deskové hry a hlavolamy. Nedílnou součástí Comic-Conu Junior bude opět i velká Pokémon zóna s turnaji, burzou kartiček a dalším programem.

Vstupenky na festival je možné koupit na webu Comic-Con Junior.

Autor: red Zdroj a foto: Comic-Con Junior

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*