Finanční správa chce omezit činnost finančních úřadů v některých městech

Generální finanční ředitelství

Finanční správa navrhuje od roku 2020 omezit činnost 34 územních pracovišť finančních úřadů. Plánuje tak ušetřit 686 milionů korun. Opatření by nemělo mít zásadní dopad na služby poskytované veřejnosti, informovalo dnes v tiskové zprávě Generální finanční ředitelství (GFŘ). Podle něho jde o předběžný návrh, o němž chce generální ředitelka správy Tatjana Richterová mluvit se starosty dotčených obcí.

Jsme připraveni vyslechnout případné návrhy či stanoviska ze strany zástupců územních samospráv a až po ukončení těchto jednání budeme moci s plnou odpovědností rozhodnout, která pracoviště budou převedena do optimalizovaného režimu,” uvedla v tiskové zprávě Richterová.

Cílem je snížit počet pracovníků a provozní náklady

V omezeném režimu 2+2 tak plánuje finanční správa zajištění činnosti uvedených územních pracovišť pro veřejnost v úředních dnech minimálně dvěma pracovníky, v případě potřeby pak dočasně činnost rozšířit. Změny v činnosti úřadů souvisí s plánem snížit počet pracovníků a provozních nákladů finanční správy.

První vlna optimalizace finančních úřadů proběhla již v roce 2016 a v režimu 2+2 již 3 roky úspěšně pracuje 23 územních pracovišť. Optimalizací těchto pracovišť došlo ke zvýšení efektivity činnosti Finanční správy a nedošlo ke snížení dostupnosti a rozsahu poskytovaných služeb.

V současnosti má finanční správa 201 územních pracovišť. Správa přitom dnes upozornila, že má v porovnání se sousedními zeměmi jednoznačně nejhustší síť územních pracovišť, a to 20,5 na jeden milion obyvatel. Slovensko má podle správy na jeden milion obyvatel 14,8 kontaktních míst, Polsko 10,8, Rakousko a Bavorsko osm a z ostatních států má například Dánsko pouze 5,5 pracovišť na milion obyvatel.

Optimalizace by se na Moravě měla týkat těchto úřadů:

ÚzP v Dačicích, ÚzP v Moravské Třebové, ÚzP v Bystřici nad Perštejnem, ÚzP v Mikulově, ÚzP v Bučovicích, ÚzP ve Slavkově u Brna, ÚzP v Moravském Krumlově, ÚzP v Litovli, ÚzP ve Frýdlantu nad Ostravicí, ÚzP ve Valašských Kloboukách, ÚzP v Luhačovicích

Zdroj: ČTK, Finanční správa Foto: maps.google.com

Související články

Přečtěte si  Kofola kupuje tradiční moravské pivní značky Holba, Litovel a Zubr

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*